Формула сімейного благополуччя

Казково та чарівно все починається: шикарний весільний ескорт, білосніжна сукня, немов у принцеси, а поряд твій єдиний та неповторний принц. Легка, як пушинка, вуаль фати, що спадає молочним потоком на плечі, море квітів, святковий стіл, урочисті вітання рідних, веселі жарти друзів, зворушливі обіцянки кохання та вірності, дружні крики «Гірко!»… А що далі?

А далі й справді стає гірко. За статистикою, п’ять подружніх пар із десяти розлучаються. Водночас навіть не розлучені пари зовсім не скидаються на щасливу сімейну ідилію. Через різні причини, здебільшого через дітей, чотири з десяти сімей не розлучаються, але внутрішньо партнери далекі одне від одного. Все, що їх об’єднує, – лише спільний дах. І тільки одна сім’я з десяти досягає такого взаєморозуміння і гармонії у стосунках, яке Біблія називає «однією плоттю».

Більшість молодих людей будує сімейне життя на основі тих уявлень, які вони винесли з дому батьків. Оскільки кожна друга сім’я розлучається, то половина молодих людей, які вступають у шлюб, виросли в неповноцінних родинах, і у них перед очима був не найкращий приклад шлюбу. На жаль, сім’я сьогодні у глибокій кризі. Здається, ніби втрачено якийсь фундамент у шлюбі, і всі спроби подружніх партнерів досягнути щастя – невдалі.

У чому ж секрет родинного щастя? І як свою сім’ю зробити тією десятою, що досягне справжньої єдності?

Вдалі шлюби будуються не на тому, що кожна сторона хоче щось одержати від цих стосунків. Вони будуються на основі того, що кожний з подружжя дає одне одному. Щоб створити серйозні взаємини, потрібні спільні зусилля, проте результат того вартує.

Ніколи не дозволяйте буденним проблемам затьмарити яскраві фарби життя. Звісно, життя часто буде заповнене роботою та боротьбою за існування у жорстокому світі, але це ще не означає, що до цього всього не можна додати турботи про свою родину та тепла, яке слід щиро дарувати рідним. Хороший шлюб – це подарунок, успіх… Не перетворюйте його на ніщо.

Психолог Річард Денні дає кілька порад, які допоможуть побудувати й укріпити сімейні стосунки та досягти гармонії.

По-перше, потрібно запровадити в родині традицію спільного застілля. У багатьох сім’ях спостерігається тенденція до відокремленого споживання їжі. Кожен член сім’ї їсть у слушний для нього час або перекушує, сидячи перед телевізором. Якщо зібратися разом за столом зовсім неможливо в робочі дні, отже, можна запровадити це правило на вихідні. Час за столом дозволяє побачити всіх разом, розслабитися, не поспішаючи поговорити.

По-друге, величезну роль у формуванні сімейної аури відіграє обмін думками. Слід радитися із членами сім’ї та цікавитися їхньою думкою з приводу тих чи тих питань. Дуже погано, коли один із членів сім’ї завжди бере ініціативу у свої руки і не дає іншим шансу висловити точку зору. Обов’язково пам’ятайте: якщо ви цікавитеся чиєюсь думкою, то не забудьте прислухатися до неї.

Щоб почуватися щасливим у колі сім’ї, постарайтеся концентрувати увагу на хорошому. Не зважайте на дратівливі звички супутника життя. Долайте своє роздратування.

Як кажуть у народі, «Добре слівце і кішці приємне». Тож не забувайте частіше казати хороші слова членам своєї сім’ї.

Не забувайте робити близьким сюрпризи. Адже в міру дорослішання ми дістаємо все більше задоволення не одержуючи, а роблячи подарунки, даруючи радість іншим.
Чи не найголовнішим правилом у складному алгоритмі будівництва гармонійної родини є вміння прощати. Час до часу в кожній сім’ї є непорозуміння. Хтось для близьких стає джерелом неприємностей, і, якщо ви виявилися потерпілою стороною, гнів є цілком природною реакцією. Однак намагайтеся сприймати людей, які вас оточують, багатогранно та завжди логічно аналізувати ситуацію. Образа стане лише зайвим душевним тягарем, тому прощайте – від цього буде краще і вам, і близьким.

Якщо ви не можете ділитися своїм занепокоєнням із членами сім’ї, вам доведеться залишатися дуже нещасною та самотньою людиною. У міцній, згуртованій родині є дивовижна сила. Діліться своїми печалями не для того, щоб сім’я страждала разом з вами, але щоб вона змогла вас підтримувати.

Та попри всі поради і формули сімейного щастя, головним у створенні та гармонійному розвитку родини є почуття любові та поваги один до одного, взаєморозуміння і відповідальності перед своєю сім’єю! Будьте щасливі, даруйте тепло і радість рідним та близьким, і вони неодмінно відплатять вам тим же!