72% українців підтримують можливість татів йти в декрет

Позитивно до ситуації, коли у відпустку по догляду за маленькою дитиною може йти не тільки мати, а й тато, ставляться 72,2% українців. Із них 26,5% вважають, що про дитину мають дбати обоє батьків, ще 45,7% підтримують ініціативу, якщо так склалися життєві умови.

Про це свідчать результати опитування компанії Active Group.

Водночас 19,5% респондентів негативно ставляться до декретної відпустки татів, бо переконані, що дитині насамперед потрібна мама, ще 8,3% вважають, що чоловік має працювати та забезпечувати родину фінансово. Цікаво, що аж 10% опитаних не змогли відповісти на питання.

Якщо розбирати відповіді за статевим розподілом, то ситуація майже не відрізняється від загальних результатів: 70,4% чоловіків і 73,8% жінок ставляться позитивно до ідеї декрету для татів. Проти цього виступають 29,6% чоловіків і 26,3% жінок.

Також соціологи поставили питання “Як ви ставитеся до ініціативи, коли до декретної відпустки йдуть обидва батьки по черзі, так щоб кожен із них доглядав за дитиною мінімум кілька місяців?»

Позитивно до цього ставиться половина респондентів. Із них 23,5% впевнені, що це має бути обов’язковою практикою, ще 27% підтримують ідею, але вважають, що наше суспільство ще не готове до цього.

Третина українців негативно сприймають таку ініціативу: 17,1% відповіли, що кожна родина сама має вирішувати коли і кому йти у відпустку, 16,6% – що у декреті має бути лише жінка.

Опитування відбувалося 24 та 25 квітня методом САТІ – телефонні інтерв’ю за чітко структурованою анкетою за допомогою інтелектуальних систем. Загалом опитали 1 200 людей з усіх регіонів України, за винятком тимчасово окупованих територій.

Фото: Pixabay