П’ята частина українців вірить, що рівень добробуту їхньої родини покращиться вже за три роки

Фото: Pixabay

Більшість українців не може оцінити рівень добробуту своєї родини ні як добрий, ні як поганий. Водночас 20% впевнені, що в найближчі два-три роки їхня ситуація зміниться на краще.

Про це свідчать дані соціологічного опитування Центру Разумкова.

На питання “Як би ви оцінили рівень добробуту вашої родини” 45,1% респондентів зазначили, що вважають його не поганим, але й не добрим. Водночас третина українців оцінює його як досить поганий, 11,9% – як дуже поганий. При цьому 8,1% українців відзначили, що в них все добре, ще пів відсотка – дуже добре.

До того ж люди налаштовані досить песимістично щодо найближчого майбутнього. Так, 56,2% українців вважають, що в найближчі три місяці рівень добробуту в їхній сім’ї не зміниться, 22,8% впевнені, що погіршиться. І лише 9,2% відповіли, що добробут в їхній родині покращиться. 11,8% не змогли відповісти на поставлене питання.

Також соціологи попросили респондентів подивитися на ще довшу перспективу та подумати, як зміниться рівень добробуту сім’ї у найближчі два-три роки.

Тут думки українців розділилися, адже 27,8% думають, що ситуація ніяк не зміниться, 21,4% впевнені, що рівень добробуту зросте. Водночас 19,4% вважають, що ситуація значно погіршиться. Але більшість – 31,4% – не змогла відповісти на це питання.

Опитування відбувалося з 5 по 9 березня методом інтерв’ю “обличчям до обличчя” за місцем проживання респондентів. Загалом соціологи поспілкувалися з 2018 повнолітніми громадянами в усіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Фото: Pixabay