Що найбільше турбує молодь в умовах війни: результати соцопитування

В умовах війни молоді люди як ніколи потребують особливого фокусу уваги до їхніх проблем, думок та планів. Для того, щоб підтримати молодих людей, допомогти реалізувати їхній потенціал і повною мірою включити їх у процес відновлення країни, зокрема після війни та до процесу прийняття рішень на місцевих рівнях, важливо вчасно визначити їхні потреби, запити та становище загалом.

Чим зараз живе та що турбує українську молодь, з’ясували експерти в межах дослідження “Вплив війни на молодь в Україні”.

Порівняно з минулими роками суттєво зросла стурбованість здоров’ям (власним або близьких) – 50% проти 35% у 2021 році, а також стурбованість психічним здоров’ям – 22% проти 11% у 2021 році. Питання психічного здоров’я стоїть на першому місці для молоді, яка була змушена виїхати закордон через війну – 54% опитаних.

При цьому, існує тенденція того, що молодь не схильна звертатися за психологічною допомогою. 81% опитаних мають потребу в психологічній допомозі, проте лише 28% опитаних готові звернутися за нею.

Станом на момент опитування в кінці 2022 року молодь найбільше турбувала проблема відсутності електроенергії, нестабільного інтернету і мобільного зв’язку. Наразі частота відключень електроенергії суттєво знизилась, тож можна припустити, що знизилась і актуальність цієї проблеми.

На тлі стурбованістю здоров’ям суттєво знизилася проблема відсутності грошей. Якщо в 2021 році це було найактуальнішою проблемою у молоді – 46% опитаних, то в 2022 році її зазначили тільки 31%. На жаль, це свідчить не про зменшення проблеми, а про зниження її пріоритетності для молоді. Адже за даними дослідження – 40% вказали, що їм не вистачає коштів на харчування або вистачає лише на покриття базових потреб, у 2021 році цей показник становив 23%.

Ознайомитись із повним текстом дослідження можна за посиланням.

Дослідження проведено ГО “Аналітичний центр Cedos” і дослідницькою агенцією Info Sapiens за ініціативи, а також технічної та організаційної підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, ПРООН в Україні та Міністерства молоді та спорту, за фінансової підтримки МЗС Данії.

Фото: Pixabay