“Спільно до навчання”: МОН і ЮНІСЕФ запускають ініціативу для підтримати школярів

Міністерство освіти і науки та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні за підтримки Першої леді Олени Зеленської розпочали впровадження спільної ініціативи, щоб підтримати освіту дітей в умовах обмежень та викликів війни.

Ініціатива “Спільно до навчання” спрямована на захист прав кожної дитини, створення можливостей для безперервного навчання навіть під час війни та підтримки освітнього процесу в 2022-2023 навчальному році.

У межах ініціативи зосередяться на освітньому процесі у школі (там, де це буде безпечно), онлайн та на рівні громади, щоб надати додаткові можливості для взаємодії.

“Повернення до навчання наступного місяця дасть дітям в Україні не лише шанс продовжити освіту – це також забезпечить життєво важливе в цей неспокійний час відчуття включеності. Незалежно від того, який формат навчання оберуть батьки, важливо підтримувати фізичний та психічний добробут кожної дитини”, – зазначив голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.

“Спільно до навчання” передбачає підтримку освіти за трьома ключовими напрямами:

  • Надання дітям і вчителям інструментів та матеріалів, які необхідні для безперешкодного доступу до якісної, безпечної та орієнтованої на дитину освіти.
  • Створення безпечного освітнього середовища за допомогою ремонтування та обладнання приміщень під бомбосховища у школах.
  • Зміцнення емоційної стійкості дітей та їхніх сімей, що допоможе їм впоратися із труднощами та покращить їхній добробут.

Окрім цього, у межах ініціативи понад 450 тис. дітей у 1000 опорних шкіл по всій країні отримають набори речей, щоб укриття були для них максимально комфортними. Йдеться про ковдри, ліхтарі, аптечки першої допомоги та гігієнічні набори.

Для підтримки онлайн-навчання ЮНІСЕФ із партнерами надасть матеріали для освітян. Упродовж літа вчителям із шкіл, розташованих у постраждалих регіонах, уже вдалося передати понад 5 тис. ноутбуків.

Усе це доповнять вебінари та онлайн-інструменти для психосоціальної підтримки вчителів, дітей та батьків.

На сайті “Спільно до навчання” освітяни та батьки вже можуть завантажити інструкції з безпеки, уроки та робочі матеріали з мінної безпеки, психологічної підтримки, а також щодо харчування, гігієни, імунізації, розроблені для дітей різного віку.

У межах ініціативи ЮНІСЕФ також співпрацює з громадами, щоб сприяти соціалізації дітей. На першому етапі заплановано залучити волонтерів у 200 громадах і охопити підтримкою 60 тис. дітей. Надалі буде залучено ще 3000 молодих волонтерів, які проводитимуть соціально-емоційне навчання, допомагаючи дітям здобувати й підтримувати життєві навички.

Ініціатива “Спільно до навчання” реалізується у співпраці з громадською спілкою “Освіторія”, громадськими організаціями “Навчай для України”, “Культурна платформа Закарпаття”, “Інститут креативних інновацій”, “Портал у безперервне навчання “СуХаРі”, волонтерським об’єднанням “СпівДія”, БФ “Клуб добродіїв” та іншими.

За матеріалами ЮНІСЕФ в Україні

Фото: Pixabay