Сучасних батьків найбільше турбує тиск з боку суспільства, – дослідження

Результати дослідження The Parenting Index, представленого компанією Nestlé, прояснили, що найбільше турбує сучасних батьків.

Згідно з результатами дослідження, в усьому світі батьки стикаються з однаковими проблемами – від тиску суспільства до внутрішньої невпевненості.

Експерти в 16 країнах опитали понад вісім тисяч мам та тат, які виховують дітей до одного року. Їхні відповіді дали змогу виокремити вісім головних чинників, що впливають на потреби та відчуття сучасних батьків.

Майже чверть респондентів назвала найголовнішим таким чинником тиск на батьків. Він може проявлятися в різних формах. Виявилося, що батьки відчувають соціальне засудження щодо виховання дітей, і найбільше джерело такого засудження – соціальні мережі. До того ж батьки відчувають себе ізольованими і самотніми з дитиною на руках. Учасники опитування відмітили, що переживали почуття провини і невідповідність реального досвіду батьківства з очікуваним.

Також 17% батьків згадали про фінансову стабільність сім’ї, ще 16% – можливість поєднувати виховання дітей та кар’єру.

Серед інших важливих факторів назвали здоров’я і благополуччя сім’ї, підтримку оточення, спільне виховання та впевненість в собі.

Результати дослідження також показали, що ідеальної країни для виховання дітей немає – зі складнощами батьківства стикаються всюди. Так, у Швеції частіше відчувають невпевненість у своїх силах. А от найбільший тиск, на думку батьків, чинять на Філіппінах, в Саудівській Аравії і Бразилії. Найменше тиску зазнають у Швеції, Німеччині та Ізраїлі.

Цікаво, що аналіз даних зі США, Іспанії та Китаю в період пандемії розвінчав міф про те, що в зв’язку з карантином батьки відчувають більше тиску. Навпаки, в цей період батьки відчули більше підтримки та менше тиску з боку суспільства.

За матеріалами life.nv.ua

Фото: Pixabay