Тата, які активніше виховують дітей, рідше страждають від депресії – доведено науковцями

Чим більше тата залучені до виховання та життя дитини в її перший рік життя, тим менше депресивних симптомів вони проявляють.

До таких висновків дійшли американські вчені, результати дослідження яких опублікували в журналі Frontiers in Psychology. Тезисно про них розповіло видання PsyPost.

Післяпологова депресія у жінок вивчається досить широко, водночас дослідники почали виявляти інтерес до вивчення відповідних симптомів серед новоявлених батьків. Головну роль у депресії тат відіграє його залученість у догляді за немовлятами.

Оладжіде Бамішігбін-молодший і команда дослідників хотіли вивчити, як час, проведений батьком зі своєю новонародженою дитиною, батьківська самоефективність і внесок матеріальної підтримки пов’язані з депресивними симптомами протягом першого року життя дитини.

У дослідженні взяв участь 881 доброволець із сімей з низьким доходом. Їх опитували через місяць, пів року і рік після народження дитини. Тата розповідали про те, які іграшки або їжу купують своїм дітям, а також скільки часу проводять з ними по буднях та у вихідні. Наприкінці кожен заповнив Единбурзьку шкалу післяпологової депресії.

Результати показали, що батьки, які проводили більше часу з немовлям і надавали йому більшу матеріальну підтримку, вже через місяць після народження, показали зменшення симптомів депресії на першому році життя дитини.

Ці висновки свідчать про те, що рання участь тата в догляді за дитиною є надзвичайно важливою – навіть серед батьків-одинаків або розлучених батьків. Також результати показали, що чоловіки, які мали меншу можливість підтримати дитину матеріально, відчували нижчу самооцінку, що зрештою призвело до симптомів депресії.

Команда дослідників зазначили, що одним із способів полегшити депресію у тат може бути оплачувана декретна відпустка. Це дозволить чоловікам проводити більше часу зі своєю дитиною, не ризикуючи засобами для існування.

Фото: Pixabay