Тато у декреті: уряд України затвердив порядок надання відпустки

Кабінет міністрів 7 липня затвердив порядок надання двотижневої відпустки при народженні дитини для чоловіків, а також інших членів сім’ї.

Як каже заступниця міністра економіки Світлана Глущенко, цей документ спрощує процедуру отримання декрету через чіткий механізм, умови та підстави надання.

Тож, хто може брати відпустку при народженні дитини:

  • чоловік, дружина якого народила дитину;
  • батько дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, за умови що вони живуть разом та пов’язані спільним побутом;
  • баба або дід, або інший повнолітній родич дитини, які фактично доглядають за дитиною, і в разі, якщо мати чи батько малюка є одинокими матір’ю чи батьком.

Оплачувана відпустка до двох тижнів надається одноразово, але не пізніше трьох місяців із дня народження дитини. Водночас її не можна взяти грошима або ділити частинами.

“Народження дитини це надзвичайно щаслива подія для кожної сім’ї. Проте традиційно основне навантаження по піклуванню та догляду за немовлям лягає на плечі матері. Тепер і чоловіки зможуть присвятити більше часу своїм дітям, що сприятиме посиленню ролі батька у процесі вихованні дітей та розвитку відповідального батьківства в Україні”, додала пані Глущенко.

За матеріалами Міністерства економіки України

Фото: Pixabay