Тато в декреті: вперше народний депутат взяв відпустку із догляду за дитиною

Депутат Павло Фролов (“Слуга народу”) першим серед народних обранців скористався новим законом про рівні можливості матері та батька на догляд за дитиною.

Майже два місяці тому у нього народилася донька. Політик подумав, що через щільний графік роботи він просто не встигатиме побути разом із малечею та допомагати дружині.

Тому, каже Фролов, своїм прикладом хотів показати чоловікам, що тепер і в них є така можливість – взяти декретну відпустку.

“Така можливість тепер існує. Щоб чоловіки допомагали своїм дружинам, на рівних брали участь у вихованні, занурювались у батьківство з перших днів”, – каже нардеп.

Його відпустка триватиме 11 днів, він спеціально обрав такі дати, щоб не пропустити пленарні парламентські засідання. Решту роботи йому вдається виконувати вдома дистанційно.

“Були лише невеличкі телевізійні включення, а так я повністю дні проводив із донькою. Враження чудові. Походити, погуляти, поносити на руках – це таке просте, але велике щастя. Дуже надихає та розслабляє”, – додав тато.

Декрет для тата

Фролов нагадав, що у квітні парламент ухвалив законопроєкт №3695 про так званий «декрет для тата». Він урівняв можливості матері та батька на догляд за дитиною. Тепер чоловік, дружина якого народила дитину, може взяти до 14 днів оплачуваної відпустки.

Скористатися цією можливістю потрібно до того, як малюку виповнилося три місяці. При цьому чоловік та жінка не обов’язково мають перебувати в офіційному шлюбі. Право на таку ж відпустку мають бабуся, дідусь чи інший родич, який доглядає за дитиною.

Також закон визнав право на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку рівним як для матері, так і для та батька. Раніше чоловік міг оформити такий декрет тільки після надання довідки з місця роботи чи навчання матері про те, що вона вийшла на роботу до закінчення терміну її декрету.

За матеріалами на сайті партії “Слуга народу”

Фото: партія “Слуга народу”