Телеведучий Олександр Педан поділився досвідом, як допомогти дітям пережити війну

Два місяці в Україні триває повномасштабна війна, яку розпочала РФ. У це складно повірити навіть дорослим, водночас все це необхідно пояснити дітям. У кожного з батьків, звісно, особистий підхід. Телеведучий “Нового каналу” батько 17-річної Лєри та 5-річного Маріка Олександр Педан поділився своїм досвідом.

“Зараз діти потребують найбільше нашої уваги. А ще дуже чітко відчувають ситуацію. З перших днів ми говоримо з Маріком і пояснюємо все, як є. Він ставить запитання: “Чому росіяни нападають на Україну?” А я не маю відповіді. Не можу йому пояснити, бо ніхто не може це пояснити. Просто кажу, що з якоїсь причини вони нас незлюбили й бомблять. У нас була ситуація, коли він на планшеті дивився ігри. І натрапив на таку, де герой сідає в танк і переїжджає машину. Марік одразу: “Тато, це так роблять росіяни?” Діти все розуміють”, – каже артист.

Водночас старшій доньці Лєрі було складніше сприйняти ситуацію.

“Я скажу, що навіть гірше, ніж Маріку. Зізнаюся, траплялися моменти, коли донька просто лежала і плакала. Вона довше відходила. Зараз активно займається вибором університету. Її завдання – зрозуміти, куди вона хоче вступати. Я вважаю, дітей треба побільше завантажувати справами, займати активностями, щоб вони відволікалися”, – переконаний Педан.

Телеведучий порадив налаштовувати дітей на світле майбутнє. Він вірить, що таким воно й буде. Побоюється лише одного:

“Я не хочу, щоб цих діток називали потім, як наших бабусь та дідусів, “дітьми війни”. Щоб вони не почувалися знедоленими. Хочу, щоб вони були “діти майбутнього”, “діти України”, “діти нашої перспективи”. Повірте, вони будуть ними! Будуть кращими! Треба не згущувати фарби, а говорити позитивні речі, налаштовувати їх на щасливе майбутнє”, – зазначив він.

Фото: “Новий канал”