У Києві з’явився онлайн-клуб для татів Tatohub.Київ

У Києві з 6 квітня почала роботу віртуальна платформа Tatohub.Київ, яка покликана сприяти рівноправній участі батька і матері у вихованні, дозвіллі, всебічному розвитку дітей та зміні стереотипів про роль чоловіків і жінок у сім’ї.

Зазначимо, що Татоhub.Київ вже третій клуб для татів, відкритий в Україні в межах «ЄС за гендерну рівність: разом проти гендерних стереотипів та гендерно зумовленого насильства», що фінансується Євросоюзом та реалізується UNFPA спільно з структурою ООН Жінки. Перші два клуби були відкриті наприкінці минулого року в Одесі і Вінниці.

«Гендерні стереотипи ще міцно сидять у свідомості наших людей. Як наслідок, 65% татів вважають, що для того, щоби бути хорошим батьком, достатньо лише заробляти гроші. Проєкт Tatohub.Київ відкриває можливості для чоловіків змінити свої звички, брати більшу відповідальність за виховання дітей, домашні справи та спільне дозвілля. Підтримуючи цю ініціативу, ми разом формуємо нову нормальність та руйнуємо застарілі стереотипи, і я дуже вдячна Фонду народонаселення ООН за сприяння в цьому проекті», – зазначила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

Tatohub.Київ – це онлайнова платформа на базі групи Facebook. Тут розміщуватимуть інформацію, відео про партнерські відносини, догляд, виховання та проведення змістовного дозвілля з дітьми, а також про рівномірний розподіл домашньої праці, шкідливість гендерних стереотипів.

Також на базі платформи відбуватимуться онлайнові курси з 5-6 занять та окремі тематичні вебінари для татів із дитячої психології, сексуальної освіти, недопустимості домашнього насильства, неконфліктної комунікації, управління стресом. Окрім того можливе спілкування на різні теми між татами за модерації чоловіків-психологів.

Також на сторінці порталу з’являтимуться афіші про заходи для сімей із дітьми та нововведення щодо послуг, дружніх для сімей із дітьми, на базі громадських установ (наприклад, у закладах громадського харчування та дозвілля).

До того ж проводитимуться інтерв’ю та подкасти із публічними татами, зокрема, із досвідом декретної відпустки. Ще можна буде взяти участь у теле- і радіо ефірах та проводити “живі” заходи в День сім’ї, День батька й інші.

Робота Tatohub.Київ координується імплементаційним партнером UNFPA Україна – Українською Фундацією Громадського Здоров’я – і забезпечується в партнерстві з Київською міською державною адміністрацією (зокрема, Службою для дітей та сім’ї, Київським міським центром гендерної рівності та попередження домашнього насильства, Департаментом з гендерної рівності) для дотримання, окрім іншого, потреб вразливих татів та татів з інвалідністю.

За матеріалами КМДА та Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні