У Полтаві відкрили простір для татів Tatohub.Полтава

У Полтаві 16 липня з’явився клуб для відповідальних татів Tatohub.Полтава. Його відкрили в межах проєкту “Трамплін до рівності”, який реалізує представництво Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні, у партнерстві з офісом віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України за фінансової підтримки Швеції. Також на відкритті хабу була присутня перша леді Олена Зеленська.

Трохи статистики

Як свідчать результати дослідження UNFPA Україна, 81% чоловіків погоджуються, що проводять мало часу з дітьми. Серед них 18% чоловіків пояснюють це, зазначаючи, що догляд та піклування за дитиною, це обов’язок жінки.

Утім, 59% чоловіків впевнені, що батько має таке ж право брати батьківську відпустку, як і мати. Проте, лише 3% чоловіків беруть таку відпустку. Водночас кожна третя жінка хотіла б, щоб чоловік взяв “декрет” замість неї на певний період. За даними організації, 61% шлюбів розпадаються, зокрема з причин, пов’язаних із нерівномірністю навантаження хатніми справами і турботою про родину між чоловіком і жінкою.

Tatohub.Полтава

Tatohub.Полтава створили для популяризації ідеї залученого та усвідомленого татівства серед жителів міста. Татохаб це клуб для татів, де чоловіки можуть навчатися, спілкуватися та ставати ближчими до своїх дітей, тим самим покращуючи стосунки у родині. Відвідувачі клубу зможуть отримати психологічні та експертні консультації щодо виховання дітей, а також матимуть можливість спільно проводити час зі своїми дітьми.

За словами посла Швеції в Україні Тобіаса Тиберга, у 1970-ті роки, коли в його країні вперше запровадили спільні батьківські відпустки, рідко можна було побачити, щоб батьки ними користувались, оскільки перебування вдома з дітьми все ще вважалось жіночою роботою.

Проте протягом кількох десятиліть шведські тати стали яскравими прикладами залучених батьків, і біля 90% шведських татів зараз беруть батьківські відпустки. Відкриваючи такі важливі для батьків місця, як Tatohub, Полтава робить великі кроки задля змінення уявлення ролі батьків і надає їм цінні можливості для спілкування”, зазначив дипломат.

Голова UNFPA в Україні Хайме Надаль нагадав, що минулоріч Україна долучилась до Партнерства Біарріц, а цього року парламент ухвалив закон “про декрети для татів”, який забезпечує рівні права та можливості обох батьків щодо можливості брати відпустку по догляду за дитиною.

Проте, самих лише інституційних нововведень не достатньо для зміни суспільної поведінки, вони повинні доповнюватись ініціативами для підвищення рівня обізнаності громадян. Підтримуючи такі ініціативи, як Tatohub, ми допомагаємо чоловікам зрозуміти важливість їхнього залучення до виховання та піклування за дітьми”, – сказав він.

Tatohub.Полтава розташований за адресою м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 61, у приміщенні бібліотеки-філіалу №2 Полтавської міської централізованої бібліотечної системи. Дізнатись більше про роботу та активності клубу для татів можна на сторінці у Facebook.

Діяльність хабу спрямована на організацію груп з навчальним компонентом виключно для тат заняття з питань дитячої психології, побудови відносин “батьки-діти”, сексуальної освіти, подолання стресів, конструктивного вирішення конфліктів, підготовки до пологів і появи малюка, шкідливості гендерних стереотипів, а також спільні заходи для тат та дітей майстер-класи, змагання, квести та віртуальний клуб.

За матеріалами UNFPA Україна

Фото: UNFPA Україна