Українські кінематографісти створили серію роликів з корисними порадами під час війни

Новий проєкт для підтримки українців створила Асоціація кіноіндустрії України FIAU, за підтримки ІСАР Єднання у межах проекту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства” та за участі Malanka Studios.

Креативна продюсерка проєкту Ольга Гібелінда та режисер мультфільмів Олег Маламуж мали на меті підтримати українців, що страждають під час війни та надати їм корисні психологічні поради щодо алгоритмів поведінки у скрутних умовах, стресових ситуаціях та чутливих питаннях комунікації під час бойових дій та під впливом від їх наслідків.

Вісім анімованих роликів з корисними порадами щодо поведінки у складних умовах, які спричинила війна, розроблені та такі теми:

Як розмовляти з дитиною про війну

Таке просте і одночасно складне завдання, яке постало перед батьками після нападу РФ на Україну. Діти все розуміють та відчувають краще за дорослих, тому приховувати немає сенсу. Але як поговорити правильно? Прості та дієві поради, щоб допомогти.

Ви працюєте в зоні бойових дій. Як справлятися зі стресом

Друга серія циклу “Корисно для кожного”. Від ранку 24 лютого 2022 року життя кожного з нас змінилось. Із початком повномасштабної війни багато українців опинились у надскладній ситуації та потребують психологічної підтримки чи поради.

Ви волонтер. Як не вигоріти

Третя серія циклу “Корисно для кожного”. Робота волонтера складна та виснажлива, без міцного тилу нашим військовим боронити Україну було б ще важче. Тож як не вигоріти та відчувати, що ти потрібен?

Як впоратись з синдромом “того хто вижив” та відчуттям провини

Четверта серія циклу “Корисно для кожного”. Подібні думки про провину, що ти живий, можеш ходити, їсти та спати, приходили в голову кожного українця, який виявився у хоч якійсь безпеці. Проте на користь нам вони зовсім не йдуть.

Як спілкуватись з родичами та знайомими, які лишились у зоні воєнних дій

П’ята серія циклу “Корисно для кожного”. Одна з найрозповсюдженіших проблем під час війни – спілкування між родичами, друзями, які тепер живуть в різних умовах. Дуже важливо не втратити зв’язок та підтримувати один одного.

Ви тимчасово розлучились із родиною. Як зберегти емоційний зв’язок

Шоста серія циклу “Корисно для кожного”. Війна розділила багато українських сімей. У такий момент дуже важливо підтримувати один одного та зберегти сім’ю навіть на відстані. Як це зробити?

Панічна атака. Як собі допомогти

Сьома серія циклу “Корисно для кожного”. Чи думали ми колись, що майже кожен українець відчує на собі, що таке панічна атака? Коли вона стається вперше – стає надзвичайно страшно, здається, що весь світ руйнується, а ти зараз помреш. Проте можна навчитись собі допомагати.

Панічна атака, істерика, ступор у людини поряд. Як допомогти.

Восьма серія циклу “Корисно для кожного”. У такій ненормальній ситуації, як війна, потрібно навчитись допомагати не тільки собі, а й будь-якій людині. Адже підтримка та єднання – наша сила.

За матеріалами: “Новий канал”

Фото: Facebook-сторінка проєкту “Корисно для кожного”