Усіх новонароджених в Україні перевірятимуть на генетичні захворювання, – МОЗ

Міністр України Віктор Ляшко заявив, що незабаром в Україні запровадять неонатальний скринінг, тобто усім новонародженим дітям робитимуть діагностику генетичних хвороб у дітей.

До того ж, за його словами, перелік захворювань, на які перевірятимуть малюків, розширять з 4 до 21.

«Ми рухатимемося до того, щоб виявляти вчасно генетичні та орфанні хвороби, формуємо реєстр цих захворювань і зробимо все можливе для того, щоб держава забезпечила медикаментозну корекцію цих недугів на перших етапах життя, а також дозволила жити повноцінно нашим дітям», – сказав Ляшко під час виступу на форумі «Україна 30. Здорова Україна».

Голова МОЗ також додав, що в Україні з’явиться сімейний скринінг. Тобто пари, які планують народження дитини, зможуть пройти скринінгові дослідження й оцінити ризики виникнення генетично зумовлених захворювань у своїх дітей.

Що таке неонатальний скринінг?

Неонатальний скринінг – це обстеження новонароджених задля виявлення спадкових і вроджених захворювань. Його роблять у перші дні життя, ще в пологовому будинку. Процедура ніяк не загрожує життю малюка.

Раннє діагностування спадкових і вроджених захворювань у дітей дозволяє їх своєчасно виявити й почати лікування, щоб запобігти тяжким наслідкам – включно з інвалідністю та смертю. На пізніших етапах вартість лікування може становити десятки мільйонів гривень.

До речі, нещодавно Верховна Рада підтримала зміни до держбюджету, відповідно до яких із фонду президента на створення центрів неонатального скринінгу виділять 300 млн гривень.

За матеріалами “Громадське”

Фото: Pixabay