В Україні для дітей створили чат-бот “Воби2” про правила поведінки у воєнний час

В Україні створили чат-бот “Воби2”, який в ігровій формі вчить малих і старших українців, як правильно діяти в умовах воєнного стану. Матеріал подано у формі гри: бот надсилає запитання, а користувач має обрати правильну відповідь із запропонованих варіантів.

Завдяки проходженню всіх рівнів гри, діти здобудуть теоретичні знання щодо дій під час: повітряної тривоги, вуличних боїв, мінометного та артилерійського обстрілів, а також руйнування приміщення, у якому перебувають люди та в разі потрапляння під завали.

Чат-бот “Воби2” ознайомлює учасників із правилами надання першої домедичної допомоги, вчить повідомляти про своє місцеперебування (робота з визначенням координат за допомогою Google Maps) і заразом видаляти інформацію про збережені координати, якщо небезпека окупації зростає і покинути населений пункт неможливо.

Чат-бот “Воби2” також пояснює, як поводитися людям, які потрапили в полон.

Відповідаючи на питання в грі, які моделюють цілком життєві ситуації воєнного часу, діти не лише набуватимуть навичок щодо власних дій у разі небезпеки, а й матимуть можливість зберегти контакти, згідно з якими зможуть отримати необхідну інформацію або надіслати запит про допомогу в реальному житті”, – пояснюють у Міністерстві освіти та науки.

Чат-бот “Воби2” розробила команда проєкту “Інженерний тиждень” разом з військовим експертом Олександром Білецьким, дитячим психологом Миколою Синюшком та засновником компанії ГО «Курси першої домедичної допомоги CAB» у Львові Василем Кашубою.

Чат-бот “Воби2” покликаний навчити юних українців і українок діяти у небезпечних ситуаціях, які можуть спіткати їх під час війни.

За матеріалами Міністерства освіти та науки