В Україні до Дня батька запустили проєкт “Близькі на відстані”

Війна створила кілометри відстані між мільйонами сімей, татами та їхніми дітьми. Але навіть жаху війни не під силу змінити головне – батьківську любов. Саме їй напередодні Дня батька канал ICTV разом із Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA) присвятив проєкт “Близькі на відстані”.

У третю неділю червня в Україні відзначають День батька. Вже кілька років поспіль UNFPA та ICTV разом формують культуру цього дня – говорять про важливість батьківства, пояснюють ролі тат і висвітлюють проблеми, пов’язані з нерівністю участі у вихованні дітей.

У 2022 році День батька, що припадає на 19 червня, набув нових форм і значень – війна розділила сімʼї та показала важливість батьківської підтримки в цей час.

У ролику показані історії українських тат  – волонтерів, пекарів, медиків, військових, підприємців, викладачів і відомих артистів. Тих, хто зараз поруч зі своїми дітьми, і тих, хто опинився на відстані. Їхніми голосами автори проєкту розповіли про доступні способи сказати “Люблю” своїй дитині.

Також у межах проєкту глядачі бачитимуть короткі соціальні реклами, які міститимуть поради для тат: цікавитися життям дитини, уникати невизначеності, планувати разом майбутнє, берегти родинну злагоду та інші.

Війна змінила наше життя. Вона загострила розуміння добра і зла, сили любові, партнерства, відданості цінностям, що нас віддаляють від ворога. Про це наша кампанія до Дня батька, яку ми вже традиційно створюємо з нашими партнерами з Фонду ООН у галузі народонаселення. Вона про батьківську любов, що перемагає будь-які обставини і знаходить нові форми, щоб підтримувати зв’язок з дітьми навіть на відстані. І це безумовно кампанія про цінність рівності – в правах, проявах та батьківстві. Ми знаємо скільки сімей зараз розділені війною та кілометрами, і хочемо цією кампанією ще раз підтримати тих, хто як і всі ми чекає української перемоги, щоб святкувати цей день разом зі своїми дітьми”, – розповідає СЕО Starlight Media Олександр Богуцький.

Водночас, як зазначив представник UNFPA в Україні Хайме Наадаль, UNFPA багато років працює з сім’ями в Україні.

Ми просуваємо ідеї здорових сімейних стосунків та відповідального батьківства, де чоловіки та жінки рівноправні та пропорційно зайняті домашніми справами та доглядом за дітьми. Зараз, у воєнний час, UNFPA прагне збільшити підтримку українців та українок. Через мережу татохабів ми зараз працюємо на місцях, на рівні громади, де мають відбутися зміни, а наша допомога є більш актуальною та необхідною”, – коментує Хайме Надаль, Представник UNFPA в Україні.