Верховна Рада проголосувала за право чоловіків йти в декрет

Народні депутати підтримали законопроєкт № 3695, який вносить зміни до деяких законодавчих актів і покликаний забезпечити рівні можливості матері та батька на догляд за дитиною.

За документ проголосували 269 народних обранців.

Що пропонує закон

Закон доповнює Кодекс законів про працю та Закон України «Про відпустки» новим видом відпустки – відпусткою при народженні дитини. Вона може тривати до 14 днів і оплачується за рахунок роботодавця.

Така відпустка надається:

  • чоловіку, дружина якого народила дитину;
  • батьку дитини у разі, якщо він не одружений з матір’ю дитини, але пара проживає разом і має спільний побут, взаємні права та обов’язки;
  • бабусі або дідусю, або іншому повнолітньому родичеві дитини, який фактично доглядає за дитиною, якщо мати (батько) дитини є одинокою матір’ю (батьком).

Також закон визначає відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку як рівне право кожного з батьків дитини – і матері, і батька.

Як пояснює в Facebook голова парламентського підкомітету з питань дотримання Україною міжнародних зобов’язань у сфері захисту прав людини та гендерної політики Марина Бардіна, тепер така відпустка доступна для батьків дитини, чия дружина є ФОПом чи самозайнятою особою. Батько дитини може взяти відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку без довідки з місця роботи матері про її повернення на роботу. Сім’я зможе самостійно вирішити, хто перший піде у таку відпустку.

Окрім того документ надає право на додаткову відпустку жінці та чоловіку, які мають дітей або повнолітню дитину з інвалідністю, тривалістю до 17 (за сукупністю) днів.

До того ж закон визначає можливість встановлення скороченої тривалості робочого часу для чоловіків, які мають дітей віком до 14 років або дитину з інвалідністю, та батьків, що виховують дітей без матері, наприклад, у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі.

Фото: Pixabay