Збираємося у дитсадок: медичний огляд та щеплення

Для того, щоб відправити дитину у дитячий садок, батьки мають надати довідку, яка підтверджує те, що малюк повністю здоровий. Такий документ може видати сімейний лікар, який спостерігає за дитиною, пояснює ТСН.

У довідці необхідно зазначити прізвище, ім’я, по батькові дитини, дату її народження, місце проживання та інформацію про стан здоров’я.

Якщо у дитини є якісь захворювання, то лікар має зазначити застереження щодо фізичних навантажень та інше рекомендації.

Важливо, що дітям до шести років довідка № 086-1/о не потрібна.

Медогляд

Необхідний медичний огляд дитина може пройти в поліклінці або у приватних медзакладах. У першому варіанті – безкоштовно, у другому – доведеться платити.

До того ж треба буде надати довідку про те, що дитина не перебувала в оточенні, де є люби з інфекційними захворюваннями. Такий документ має обмежений строк дії – три дні.

Медична комісія до дитячого садочку включає щонайменше сім лікарів: невролог, хірург-ортопед, стоматолог, логопед, отоларинголог, офтальмолог та двічі педіатр (сімейний лікар) – першим та останнім.

Якщо малюк стоїть на обліку у алерголога або гастроентеролога, ці спеціалісти також повинні оглянути дитину перед садочком та занотувати висновок.

Спочатку сімейний лікар поміряє зріст, вагу, обвід грудної клітки, голову дитини. Після огляне шкіру тіла і голови, прослухає серце та легені, огляне лімфатичні вузли та пропальпує живіт.

Усі результати педіатр занотує, видасть перелік необхідних фахівців, яких треба відвідати перед дитсадком, а також список бажаних аналізів – зазвичай, це загальний аналіз крові, сечі, калу та зішкріб на ентеробіоз (яйцегліст).

Щеплення

Відповідно до закону “Про захист населення від інфекційних хвороб”, діти мають обов’яязково вакцинуватися проти кору, туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, коклюшу та правця.

Якщо чогось із переліку немає, адміністрація дитячого садку може відмовити дитині у відвідуванні закладу. Але остаточне рішення ухвалює лікарсько-консультативна комісія з залученням епідеміолога індивідуально.

Згідно з календарем щеплень Міністерства охорони здоров’я, у дитини мають бути такі відмітки про вакцинацію.

  • АКДС (кашлюк, дифтерія, правець) триразова вакцинація плюс перша ревакцинація АКДС;
  • поліомієліт (триразова вакцинація) плюс перша ревакцинація;
  • БЦЖ (проти туберкульозу);
  • кір, паротит, краснуха (КПК);
  • гепатит В (триразова вакцинація);
  • гемофільна інфекція (хіб-інфекція) (чотириразова вакцинація).

Щоб було легше розуміти що робити та коли, МОЗ зробив відповідну інфографіку:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фото: Pixabay