10 дрібниць, які роблять хороші батьки

1. Звертайте увагу на дрібниці

Виховання дітей вимагає цілого комплексу складних навичок і вмінь. Втім, навіть фундаментальні речі – любов, повага, моральність – можна перетворити на щоденні маленькі прояви уваги. Ви вже це робите, але варто повторювати це кожного дня, обдумуючи кожну таку свою дію, замість робити це бездумно.

2. Прислухайтеся до своєї дитини

Ми часто відповідаємо нашим дітям “на автоматі”. І кожного разу, коли ми одразу кажемо “ні” чи слухаємо неуважно – в них складається враження, що ми робимо щось набагато важливіше ніж те, що вони нам розповідають. Також не варто одразу перебивати їх чи повчати по ходу їхньої розповіді. Дітям важлива наша думка, але для початку варто дати їм шанс розповісти все, що їх хвилює від початку і до кінця. Діти потребують нашої уваги, тому завжди варто зупинитися, сісти, поглянути їм в очі та уважно вислухати.

3. Робіть щось звичне

Ритуали, традиції та певна звична рутина всім приносять комфорт та спокій. Деякі притримуються певних релігійних чи національних традицій, інші придумують щось своє, але так чи інакше подібні традиції формують вашу сім’ю і ритм її життя. Будь-який сімейний ритуал: чи то обід в неділю чи щотижневий похід на гру місцевої команди, може стати для вашої родини справжнім оазисом спокою та відпочинку. Так, можливо, це і не вирішить якихось проблем, але точно підійме всім настрій та додасть бадьорості.

4. Цінуйте свого партнера

Ваші діти завжди сприйматимуть ваше подружжя, як певну рольову модель. Тому лише від нас залежить чого саме наші діти можуть навчитися від нас. Виявляйте увагу та взаємоповагу одне до одного на дітях, не виносьте скандали та суперечки за межі вашої особистої кімнати. Своєю поведінкою навчіть своїх молодших, що сім’я – це наполеглива і щоденна праця обох партнерів і що кожен в сім’ї має однакові права та обов’язки.

5. Читайте разом

Навіть коли вашим дітям виповниться по 8-9 років і вони зможуть читати самостійно, все одно знаходьте бодай інколи час для того, щоб почитати їм. Цей час – час інтимної близькості, коли ваша дитина зможе обійняти вас, поділитися з вами своїми секретами. Також це чудова освітня нагода – адже дитина матиме шанс одразу спитати у вас все, що вона не зрозуміла.

6. Торкайтеся своєї дитини

Коли дитина молодша для неї критично важлива можливість постійного тактильного контакту з власними батьками. І ця потреба нікуди не йде, коли дитина стає дорослішою. Так, не варто обіймати чи цілувати свого підлітка просто перед його друзями, але це зовсім не означає, що не треба робити цього в родинному колі.

7. Смійтеся у моменти напруги

Психологи кажуть, що веселий сміх може розрядити будь-яку напружену ситуацію. Замість криків та істерик, здатних зіпсувати настрій не лише вашій дитині, але й насамперед вам, спробуйте по-доброму посміятися з неприємної ситуації. Розцініть побитий посуд, як шанс купити новий більш симпатичний, а погані оцінки вашої дитини з якогось предмету – як можливість для всієї родини освіжити свої знання.

8. Знаходьте щось важливе у кожному дні своєї дитини

У деяких родинах процес спілкування починається сам собою щойно вони збираються всі разом. Але деякі родини потребують іншої тактики. Якщо ваші діти не дуже охоче діляться з вами тим, що сталося з ними за день. Тому почніть першими – розкажіть їм що поганого і що доброго відбулося у вас. Будьте готові до того, що більш дорослі діти найменше готові до відвертих розмов, але тут важливе інше – показати їм свою готовність до розмови та рівень своєї довіри.

9. Втримуйтеся від ролі рятівника

Зрозуміло, що не варто саджати свою дитину за кермо і відправляти на трасу чи дозволяти самостійно освоювати якісь непрості інструменти, але на простому побутовому рівні слід поступово зменшувати свою опіку. Якщо ваша дитина не зробила домашнє завдання чи забула взяти спортивну форму на урок фізкультури або спізнилася на автобус через те, що довго збиралася – це її відповідальність з якою доведеться впоратися самостійно. Ви не маєте цього виправляти. Пропонуйте варіанти вирішення, попереджайте про можливі наслідки тієї чи іншої дії, але в жодному разі не робіть щось за свою дитину постійно.

10. Робіть щось хороше для тих, хто піклується про ваших дітей

Знайти хорошого вчителя, няню чи вихователя – надзвичайно складно, але саме таким людям ви зможете лишити свою дитину без додаткових нервів з вашого боку. Тому не полінуйтеся сказати додаткове “дякую”, розкажіть як сильно вони вам допомагають, пригостіть чимось смачним. Адже зрештою ці люди інколи проводять з вашими дітьми більше часу ніж ви самі, тому це ще й джерело інформації про те, що відбувається і як ростуть ваші діти.

11. Інколи забувайте про попередні 10 пунктів

Всі вищенаведені поради реально працюють і допоможуть вам стати кращими батьками. Проте, ніхто з нас не довершений. І не завжди варто бути довершеним. Інколи можна дозволити собі розслабитися, так само, як і вашим дітям.

 

За матеріалами: http://www.todaysparent.com/family/parenting/10-little-things-good-paren…