10 речей, які повинен робити для дитини тато

Якщо ти став біологічним батьком — це ще не означає, що ти автоматично став татом, міркує Василь Малашенков, батько п’ятьох дітей і учасник Ради татів Мінська, пише Rebenok.by

Просто обіймай дитину

Неважливо, хлопчик це чи дівчинка. Тато не повинен соромитися «обіймашок». Коли дитина виросте, дефіцит такого спілкування (а це теж спілкування) не заповниш.

Вкладай дитину спати

Звичайно, до певного віку їй хочеться материнського молока і не завжди вийде підмінити дружину. Але пробувати треба з самих ранніх … навіть не років, а місяців. Повірте: почне засипати й на батькових руках.

Готуй дитині їжу

Непогано, якщо ти у вихідні розвантажиш маму від готування. Та й в будні цього ніхто не забороняє. Дитина буде тільки рада, що у неї такі талановиті батьки. Обидва смачно готують, кожен свої страви. Поступово твої діти самі втягнуться в сімейну кулінарію і будуть місити для тебе тісто або помішувати суп.

Дай зрозуміти дітям, що мама не служниця

Якщо відірвався гудзик на одязі сина / дочки, не треба відразу бігти до дружини, як в ательє. Заший сам. Це ж не тільки допомога дружині. Це передача моделі поведінки та негласний сигнал: мама у нас не служниця. Є всі шанси, що років до дев’яти дочка або син спробує пришити ґудзик самостійно. А потім скаже бабусі: «Мене мама і тато навчили!» (Не тільки одна мама, є різниця?)

Дізнайтеся більше про свою дитину

Сходи з дитиною в поліклініку. Побувай на батьківських зборах в школі або дитсадку. Дізнайся більше про свою дитину: чим вона хворіє (а може, у неї взагалі ідеальне здоров’я), як вчиться  і хто ці люди в школі / дитсадочку, з якими вона проводить частину свого життя.

Привчай до гігієни

Почисть з дитиною зуби. Якщо вона ще зовсім малюк — помий її. Покажи, що тато теж розуміється в охайності. Нехай чоловічі шкарпетки стоять в кутку тільки в анекдотах. До речі, прати шкарпетки вручну — хороша навичка, якій варто навчити дитину ( і себе самого).

Придбай дитині новий одяг

Якщо у тебе дочка, необов’язково вибирати нове плаття в магазині з нею повинна тільки мама. Іноді важливий і чоловічий погляд. І взагалі часто навіть сини в магазинах вибирають сорочки виключно з мамами. Просто сходи в магазин з сином / донькою, навчи вибирати одяг.

Побудь з дитиною на лікарняному

Згідно із законом чоловіки давно мають на це право. Нехай суспільство звикає, що це цілком нормально. Чому це завжди повинні робити тільки дружини, а то і тещі / свекрухи?

Пограй в дитячі ігри

Наліпи з дітьми «пасочки» в пісочниці, побудуй фортецю з каменів, які валяються у дворі. Згадаєш своє дитинство, а заодно і дитині буде приємно. До речі, іноді їй досить, щоб ти просто спостерігав за її грою, сидячи на лавочці (а не уткнувшись в смартфон).

Залучай до спільних справ

Споруди з дитиною якусь саморобку, помалюй разом з нею, збери пазл. Так вона (він) навчиться робити з тобою спільну справу. Велика ймовірність: коли підросте, буде допомагати.

 

Ілюстрація Bob Dmyt на Pixabay