1.Тримайте близькі дистанції
Коли мама годує груддю, вона притискає дитину до себе, що забезпечує гарний зоровий контакт. Коли ви годуєте з пляшечки, тримайте немовля в тому самому положенні, дозволяючи вашому маленькому дивитись на вас.
2. Візьміть “нічну зміну”
Дайте мамі можливість поспати всю ніч і станьте “нічним рятувальником”, коли дитина плаче. Це буде для вас і дитини дорогоцінний час. Запасіться пляшечкою молока заздалегідь, щоб не будити маму зайвий раз.
3. Заспокойте плач
Спробуйте заспокоїти сльози вашого дитя. Співайте, візьміть на руки і обережно погойдайте. Продемонструйте, що мама не єдина, хто може дати дитині те, що їй потрібно.
4.Зробіть “дурне обличчя”
Який тато не веселить своїх малих? Робіть незрозумілі вирази обличчя, це точно змусять вашу дитину сяяти усмішкою. Пограйте в “ку-ку”, поховайтеся за різними предматами і несподівано з’являйтеся. Дитина заливатиметься сміхом від таких ігор.
5. Ходіть разом на прогулянки
Діти люблять свіже повітря, тому візьміть свою маленьку пачку на прогулянку навколо кварталу. Спробуйте використовувати слінг замість коляски. Це дозволить тримати дитину поруч з вами протягом усієї прогулянки. Просто переконайтеся, що дитина захищена від сонця, якщо на вулиці спекотно, і гарно одягнена, якщо трохи холодно.
6. Спробуйте робити дитячий масаж
Діти реагують на дотики, і це простий спосіб їх заспокоїти і розслабити. Коли ваша дитина не капризує, знадобиться від 10 до 15 хвилин, щоб акуратно потерти її ніжки, живіт, руки і шию.
7. Виділіть час на ігри кожного дня
Щодня відводьте час, спеціально для ігр зі своїм малюком. Зробіть це частиною щоденного розпорядку вашої дитини, щоб вона знала, що скоро гратиметься з татком.
8. Таткова танцювальна вечірка
Діти люблять музику і обожнюють танцювати. Навіть коли вашій дитині всього кілька місяців, ви можете розпочати танцювальні вечірки. Увімкніть музику (або заспівайте спеціальну пісню), а потім поколихайте під пісню дитину. По мірі дорослішання вашої дитини ви можете допомагти їй стояти і танцювати, поки вона ще навчилась триматись.
9. Візьміть на себе обов’язок заміни підгузника
Звісно, є фактор часу і ви не завжди біля дитини, але заміна підгузників це також своєрідний спосіб зближення. Так, може трохи попахувати, але чи це не щастя, коли все позаду і ваша дитина щасливо всміхається.
10. Долучайте малюка до прибирання разом
Тримайте дитину поруч, коли прибираєте, наприклад, в слінгу. Так ви і пилососите і розважаєте дитину.
11. Візьміть лікарняний, коли малюк захворів
Коли ваша дитина захворіє, візьміть лікарняний, це буде надзвичайно важливо для вашого зближення. Також ви можете ходити на планові обстеження чи вакцинації, так ви завжди будете в курсі від лікаря, як він розвивається і росте.
12. Плануйте рутину перед сном
Дотримання графіку сну дуже важливе, щоб допомогти дитині нормально спати протягом ночі. Виберіть частину розпорядку, до якого ви хочете долучитись, наприклад, час купання. Це допоможе дитині зрозуміти, що коли тато скаже, що зараз час для купання, то незабаром буде і час сну.