5 фраз, які ми не маємо говорити своїй дитині

Інколи невдало сказана фраза може бути не менш болючою, ніж фізичний біль. Що треба уникати у спілкуванні з дитиною, розбираємо найпоширеніші варіанти.

Ти погана дитина
Зізнаємося чесно, таке буває, що ви відчуваєте гнів у найбільш пікові моменти, так і хочеться крикнути: “Ти погана дитина”, “Ти жахлива”, “Від тебе одні проблеми”.
Але звичайно це не так, і не варто плутати погану поведінку дитини, з тим яка вона людина. Це велика помилка багатьох батьків.

Припини соромитися
Один з кращих способів підштовхнути дитину до тривожного розладу – це змусити її навмисно соромитися і говорити привіт людям, з якими вона не особливо знайома.
І коли батьківський наказ включає в себе команду обійняти, потиснути руку або поцілувати когось, це може дуже травмувати дитину.
Що допомагає сором’язливості, так це практика спілкування, підтримка і підготовка.

Швидко йди до своєї кімнати
Психологи розуміють, що ця тактика спілкування викликає у дітей антигромадську поведінку. Такий підхід працює, коли батько добрим і дружнім тоном дає можливість дитині подумати про свою поведінку і пропонує усамітнитися для цього. Але кричати цю фразу, особливо при гостях, друзях і так далі – взагалі не бажано.

Чому ти не можеш бути більше схожим на свою сестру/брата?
Суперництво братів і сестер може бути неймовірно руйнівним. Насправді конфлікти в будинку частіше зустрічаються між братами і сестрами, ніж між батьками і дітьми. Останнє, що потрібно для більшої напруги у відносинах – це додатковий конкурентний тиск з боку батьків. Замість того, щоб робити безглузді порівняння, батьки могли б досягти більшого, заохочуючи допомагати один одному, робити разом якісь справи. Всі ми різні, і діти також.

Якщо ти дійсно любиш мене

Між виною і маніпуляцією є тонка грань. Вина – це необхідна і здорова емоція, вона рухає людину до позитивних поліпшень в житті. Ця стратегія заходить занадто далеко, коли батьки ставлять під сумнів свою любов до дитини. Тоді діти відчувають свою провину за те, що їх не люблять.

За матеріалами Kids place.