50 на 50%: повноцінне партнерство у родині

За всю історію людства родинні стосунки трансформувалися, то у матріархат, то у патріархат, то навпаки. Яка модель стосунків у родині найоптимальніша – це залишається індивідуальним вибором, в залежності від цінностей пари, переконань та цілей.

Останнім часом все більше пар будують повноцінне партнерство у родині: разом заробляють гроші, виховують дітей, готують, прибирають.

Такий тип стосунків характерний для бізнес середовища, коли обов’язки розподіляються порівну між партнерами. Родина – це також партнери, у яких є спільні цілі і отже досягати їх також треба разом.

Взаєморозуміння, готовність брати на себе відповідальність, діалог  – це головні характеристики таких стосунків.

Насправді, це має сенс, адже згідно з результатами дослідження Фонду народонаселення ООН спільно с Мінсоцполітики – 61% шлюбів в Україні завершуються розлученнями, зокрема через нерівний розподіл сімейних обов’язків. Більше того, чоловіки вдвічі менше часу проводять з дітьми, ніж їхні партнерки, а 63% чоловіків взагалі вважають, що купати, годувати та міняти підгузки у малюків – це тільки жіноча справа.

«Запорука довголітнього щасливого подружжя – повноцінне партнерство. 50 на 50% у всіх відносинах, якщо це дійсно повноправне партнерство, без уникання, тоді і відповідальність ділиться 50 на 50. Ваш час, який ви витрачаєте на роботу і дітей також ділиться порівну. Моя дружина працює і це її вибір», – ділиться своїм досвідом теле- та радіоведучій Андрій Шабанов.

Та непоодинокі абсолютно протилежні випадки, коли чоловік забороняє дружині працювати. При цьому, як вказує психологиня Катерина Гольцберг у своїй практиці вона стикалася з великою кількістю жінок, які відчули таке відношення, перебуваючи вже кілька років у шлюбі та маючи дітей.

Що ж робити у таких випадках? Психологиня зазначає, що зазвичай сама жінка може не впоратися з цим і боїться просити допомоги: «У цьому до речі може допомогти психолог. Тому що людина буває залежною від когось і їй складно зрозуміти, що їй не комфортно. Важливо не боятися просити по допомогу».

Усі відео із серії #СуперТАТОможе шукайте тут.