Банківські картки для дітей: як відкрити та користуватися

Мати банківську карту можуть не лише повнолітні. Банківські послуги також доступні для молодших за 18 років. Про те, як відкрити рахунок у банку для дитини, роз’яснює Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

Відповідно до українського законодавства, дитина це фізична особа до досягнення нею повноліття, тобто 18 років. До досягнення 14-річного віку дитина вважається малолітньою особою, а у віці від 14 до 18 років неповнолітньою. Залежно від віку дитини змінюється обсяг її прав, у тому числі і щодо отримання банківських послуг.

Рахунок у банку для дітей віком до 14 років

Поточні рахунки на ім’я малолітніх осіб банк відкриває за зверненням їхніх законних представників (батьків, усиновлювачів або опікунів). Тут їм необхідно надати:

  • паспорт або інший документа, що посвідчує особу;
  • документи, що дають змогу банку ідентифікувати цю малолітню особу (свідоцтво про народження або інший документ);
  • ідентифікаційний код;
  • опікун також має пред’явити документ, який підтверджує статус законного представника малолітньої особи.

Важливо, що коштами на поточному рахунку малолітньої особи розпоряджаються її законні представники після здійснення їх ідентифікації. Сама дитина до 14 років розпоряджатися коштами з такого рахунку не може.

Рахунок у банку для дітей віком від 14 років

Особу, яка досягла 14-річного віку, уже вважають неповнолітньою. Вона має право самостійно відкрити поточний рахунок у банку, надавши паспорт та ідентифікаційний код.

Неповнолітня особа має право самостійно розпоряджатися коштами, а також зарплатою, стипендією ба іншими доходами, що надходять на рахунок.

Водночас розпоряджатися коштами, внесеними на поточний рахунок іншою особою, неповнолітня особа має право лише за згодою органу опіки та піклування і батьків, усиновлювачів або піклувальників.

Що важливо знати

Одним із базових банківських продуктів, з якого на сьогодні в багатьох дітей починається шлях до фінансових послуг, є банківська картка, якою вони починають користуватись вже з молодшого шкільного віку.

Випуск банком дитячої картки має право ініціювати один із батьків дитини, який має картковий рахунок в обраному для отримання такої послуги банку. Картку на ім’я дитини зазвичай відкривають як додаткову до карткового рахунку одного із батьків.

Але перед тим, як оформити картку, необхідно заздалегідь дізнатися про наявність такої послуги в банку.

У разі неплатоспроможності фінустанови вкладник має право на отримання від Фонду гарантування вкладів гарантованої суми відшкодування до 200 тис. грн на одну особу.

Виплата відшкодування за вкладами, відкритими на ім’я малолітніх осіб, здійснюється їхнім законним представникам батькам, усиновлювачам або опікунам.

За матеріалами: Минфин

Фото: Pixabay