Безпека дітей біля водойм: поради від рятувальників

Під час перебування біля водойм необхідно приділяти дітям неабияку увагу. Необхідно пильно стежити за ними під час купання. Особливо за малюками.

Рятувальники підготували декілька порад, які допоможуть уберегти дітей від нещасних випадків.

Не використовуйте для плавання саморобні та підручні засоби. Вони не є надійними та безпечними. Зауважте, що куплені надувні плавзасоби для дитини не дають 100% гарантії безпеки, але щонайменше вони розроблені за стандартами та призначені для плавання.

Перед тим, як користуватись, обов’язково перевіряйте їх на цілісність. Не використовуйте пошкоджені або ті, що самотужки справлені. Вони можуть прорватись знову.

У час купання є безпечна зона глибини для дитини. Рятувальники радять заходити у воду на 2/3 зросту дитини. Така глибина вважається більш безпечною не лише для дітей, а й для дорослих.

Використовуючи у воді надувні круги, подушки, іграшки, матраци, слідкуйте аби не опинитись далеко від берегу. У час вітряної погоди та у місцях течій, ви можете не повернутись самостійно до берега. А отримати допомогу лише у випадку, якщо люди, які знаходяться на березі, побачать від вас ваш меседж про допомогу та швидко зателефонують до рятувальників.

Контролюйте ігри, в які грають діти у воді. Принаймні не дозволяйте грати в ігри, під час яких потрібно пірнати чи затримувати дихання на час. Зазвичай, активності у воді можуть спричинити, у кращому разі, лише травмування.

Наразі, місця для купання не є пристосованими, як це було зазвичай. Зараз потрібно бути вкрай обережними на пляжних зонах під час купання. На місцях рятувальних постів ви не зможете побачити водолазів-рятувальників, медиків, що чергують. Тепер там лише зазначені екстрені номери телефонів, за якими ви можете звернутись. Тому, бережіть себе та не залишайте дітей без нагляду біля води”, – наголошують у Державній службі з надзвичайних ситуацій. 

За матеріалами: ГУ ДСНС у Дніпропетровській області

Фото: Pixabay