Блогер Ваня Кришталь: Стереотипи – це як милиці для здорової людини, далеко не втечеш

Підприємець та блогер Ваня Кришталь на власному досвіді знає, що таке стереотипи та ярлики суспільства, адже він одружений з відомою блогеркою Танею Парфільєвою. Понад два мільйони підписників пильно стежать за стосунками пари, зовнішнім виглядом та способом мислення і щодня висловлюють свою думку в коментарях. У відвертому інтерв’ю для проєкту телеканалу СТБ #Сильний блогер розповів про свою сім’ю, стосунки з дружиною, якості сильного чоловіка і про чоловічу полігамність.

Про сім’ю

У дитинстві у мене був дуже хороший взірець сім’ї. Мої батьки 28 років разом. Щодня тато забирав маму з роботи, кожен день вони проводили разом, вихідні разом. Нерозлучні, можна сказати. На цьому тлі мені заклали правильні принципи та сімейні цінності.

Батьки вчили мене, що сім’я завжди на першому місці. За будь-яких обставин ти не можеш зробити погано для своєї сім’ї, тому що це скарб, який буде з тобою завжди, до кінця твоїх днів. І ближче людей, ніж твої рідні та близькі, нікого немає. Їх потрібно завжди цінувати і поважати. Коли є ось ця сильна енергія, коли кожен хоче щось віддати, тоді виходить класний симбіоз у сім’ї. Тоді всі щасливі, усі задоволені. Головний принцип – це віддати іншому, і віддати, не наступивши собі на горло, а так, щоб радіти тому, що ти віддаєш.

Справжній чоловік плаче?

Думку про те, що чоловіки не плачуть, мені не прищеплювали, але я до певного часу вважав, що не повинен показувати емоцій. Переломний момент настав, коли я вчився у 8 класі й пішов із життя мій дідусь, який мав величезний вплив на мого батька. Тоді я вперше побачив, як тато заплакав. Я думав, що чоловіки не повинні показувати свої емоції, а тут я побачив їх, і вони були настільки щирими. Тоді я зрозумів, що лише сильний чоловік може показати свої сльози.

Про стереотипи

Щодня ми стикаємося з якимись переконаннями і стереотипами, з якимись рамками. У коментарях і в директ прилітає купа всього, іноді таке, що на голову не налазить. Стрижка, яскравий одяг викликають критику: «ти вродливий, ти нарцис». Чоловік не стане менш мужнім, якщо приділятиме увагу собі та своїй зовнішності. Я ходжу до барбершопу, роблю манікюр – у мене є в цьому необхідність. Я спокійно ставлюся до яскравого манікюру в чоловіків. Якщо в мого друга буде манікюр, мені сподобається такий експірієнс і сміливість, хоча мені здається, що в більшості наше суспільство ще до цього не готове.

У нас досі вважають, що домашні обов’язки – це справа жінки, а чоловік має бути головним (43% українців дотримуються думки, що прибирання та домашні клопоти – це обов’язок жінки, навіть якщо працюють обоє партнерів, – ред.). У нашій сім’ї достатня кількість домашньої роботи лежить на мені. І не тому, що Таня – погана господиня. Вона теж працює, теж утомлюється, я її поважаю і розумію. Я, напевно, найбільше в житті радію її перемогам і вважаю, що Таня успішніша за мене. Тому спокійно можу сам прибрати або помити посуд, а вона в цей момент краще нехай відпочине і відновиться. Якщо я помив посуд, то що – я позбувся чоловічої гідності? Наступного разу, коли в мене «сядуть батарейки», це зробить Таня.

Як на мене, стереотипи – це як милиці здоровій людині дати: з ними йти можна, але далеко не втечеш. Від них треба позбуватися, це шаблони, які заважають жити, які заважають розвиватися, досягати цілей. Усі переконання тільки у твоїй голові. Тому у своєму блозі ми показуємо своє справжнє, а не вигадане для Інстаграму життя.

Усі чоловіки – полігамні?

Не згоден з цим стереотипом. Я з 16 років зі своєю дружиною, ми 11 років разом, і я ніколи не замислювався про походеньки «наліво» або «направо». Біжать, коли є якісь проблеми у взаєминах і людина намагається знайти те, чого їй не вистачає в парі. Правильно це чи ні – особиста справа кожного. Але я вважаю, що полігамність не визначає чоловіка, і на своєму прикладі доводжу це.

«Коли дітки?»

Нам раніше прилітало запитання «коли весілля?». Коли це вже стало неактуально, почали питати «коли діти?». Мені здається, це все йде ще від наших бабусь, дідусів. У Радянському Союзі вважалося, що якщо тобі 22–23 – все, поїзд пішов. Одружувалися і народжували дітей, тому що «час підтискає», а потім отримували розвалені сім’ї, психічні травми й так далі. Сьогодні все інакше, потрібно стати на ноги, щоб дати дитині базис. Відповідально підійти до батьківства. Мені 27, Тані 26, ми готові до дитини, але я хочу бути певен, що на 101 відсоток зможу дати їй усе найкраще. Не варто піддаватися суспільному тиску тільки тому, що хтось вважає «пора». Треба дивитися, як тобі зручно, наскільки ти готовий, наскільки в тебе обставини сприяють цьому.

Про сильного чоловіка

Приклад сильного чоловіка, який «прийшов, побачив, переміг», уже недоречний і неактуальний. З таким принципом не можна йти по життю. На своєму прикладі я зрозумів, що гнучкість – найкраща якість людини. Не можна бути твердолобим і вузьколобим, гнути тільки свою лінію. Дуже погано, коли чоловік намагається бути завжди лідером і в усьому довести, що «я головний». З таким підходом ти більше навантажуєш свого партнера, ніж даєш свободу. Коли ти даєш своїй половинці більше простору, вона більшого досягає – і ви вдвох більше від цього наповнюєтеся. В цьому і проявляється сила.

Фото: скріншот із відео телеканалу СТБ