Чек-ліст здорових стосунків: дев’ять головних ознак

Стосунки – це важка праця. Після цукеркового періоду відносин пара стикається з реальністю і починаєте глибше розуміти, чи варто їм бути разом. Експерти виокремили дев’ять головних пунктів, на які варто звернути увагу, щоб зрозуміти, чи підходить вам ваш партнер/ка.

Компроміс

Психотерапевтка Кейт Мойл переконана, що завжди буде боротьба між індивідуальними потребами партнерів. Неможливо, щоб двоє ідентично сходилися за якимись питаннями. Тому ключем до будь-яких успішних стосунків – це компроміс.

Морально відчуваєте себе комфортно

По-справжньому хороший партнер прагне, щоб ви не страждали, а були щасливі та не сумнівалися в собі. Ваша половина може заспокоїти, зробити комплімент, розказати наскільки ви чудові та зміцнити віру в себе.

Чуєте один одного

Уважно слухаєте все, що каже партнер, незалежно від того, наскільки це може бути нудним. Здатність чути одне одного і дати іншому можливість відчути себе почутим, показує людині, що є гідна вашого часу та уваги.

Схожі цінності

Не обов’язково мати такі ж самі інтереси, що й у партнера. Водночас, якщо ви хочете добрих відносин, необхідно переконатися, що маєте однакові життєві цілі та основні цінності.

Пара має бути “на одній хвилі”, тож варто обговорити найголовніші моменти. Якщо це важливо для вас, це повинно мати вагу і для вашого партнера.

Обговорюєте, якщо не погоджуєтеся один з одним

Дискусії можуть бути невід’ємною складовою тривалості відносин. За словами психотерапевтки, з правильною людиною ви можете не боятися висловлювати протилежні погляди, не розуміючи під цим розриву відносин.

Не боїтеся говорити про свої думки

Із тією самою людиною ви маєте відчувати себе вільно і розкривати всі сторони своєї особистості.

Ви не маєте боятися один одного або ділитися своїми думками. Чудово, коли ваша половина може вислухати та допомогти в проблемі.

Проявляєте увагу один до одного

Немає страшнішого, ніж розмовляти з кимось і розуміти, що ваш візіві у цей момент гортає стрічку соцмереж. Партнер чи партнерка має бути повністю присутнім під час діалогу це важлива частина спілкування, яка демонструє вашу цінність для цієї людини.

Друзям та родині подобається ваш вибір

Якщо ваші родичі та друзі чудово ладнають з людиною, з якою ви зустрічаєтеся, це гарний знак. Водночас для них нормально спочатку захищати та підозріло ставитися до людей, з якими ви починаєте зустрічатися.

Робите милі сюрпризи

Це не обов’язково має бути або дорогий подарунок. Насправді більше значення мають дрібні та тонкі жести. Наприклад, чашка чаю в ліжку вранці, приготування вечері або миле повідомлення. Це гучно промовляє, що ваша половина про вас піклується.

За матеріалами Independent та 24 канал

Фото: Pixabay