Чоловік під час вагітності жінки: роль, яку недооцінюють

Вагітність жінки – це особливий період для пари. Зміни зачіпають не тільки жінку, але і чоловіка, який не завжди знає, що від нього чекають.Про це говорили актор та співак Артур Логай і акушер-гінекологиня Олена Мухіна. 

Виявляється, що чоловіки не завжди розрізняють періоди “до” і “під час” вагітності і продовжують жити, як це було “до”. 

“Я не розрізняю періоди до і після вагітності, я як виконував свої обов’язки, так і виконую. І якщо дружині необхідна додаткова допомога, то вона мене просить і я це роболю”, – зазначає актор Артур Логай.

Насправді ж ситуація така, що під час вагітності треба вдвічі більше приділяти уваги жінці, не треба чекати, коли вона щось попросить.

Акушер-гінекологиня Олена Мухіна підкреслює, що роль чоловіка під час вагітності колосальна. “Це людина, яка перебуває практично цілодобово поряд. Він спостерігає за усіма психологічними та фізичними змінами –  плачем, зривами, вибухами емоцій, змінами у тілі”.

При цьому всьому жінка може вже не так багато часу приділяти чоловіку, утомлюватися. Це все може провокувати сварки.

У жінки відбуваються фізіологічні зміни і не завжди завжди їй приємні зміни у фігурі. 

“І у цей період дуже важливо, щоб вона відчувала підтримку свого чоловіка. Вона має почувати себе коханою, красивою і бажаною, кожного дня своєї вагітності. Тому що якщо вона хоча б на мить засумнівається в тому, що стала нецікавою чоловіку, то може впасти у глибоку депресію”, – говорить Олена Мухіна.

Через вагітність багато речей жінці стає робити все важче. І чим більше строк, тим менше вона зможе зробити без допомоги, тому необхідно якомога частіше пропонувати її.

Крім того, за словами Олени Мухіної, чоловік має стати своєрідним психологічним буфером – не на все треба давати реакцію, тому що вагітна жінка може мати дивні побажання та капризи через зміни гормонального фону.

Через цей період треба пройти разом, адже сім’я це спільний “проект” – і кожен має вносити свій вклад.

Усі відео із серії #СуперТАТОможе шукайте тут.