До прогулювання уроків іноді може призвести внутрішній дискомфорт, що виникає у шкільному колективі. Проте причиною також може бути банальне небажання вчитись.
Про це Суспільному розповіла психологиня, когнітивно-поведінкова психотерапевтка Юлія Федоркова.
У чому причина прогулів
Найчастіше діти відмовляються відвідувати школу через конфлікти у колективі та небажання вчитися. Останнє може виникнути через неправильне сприйняття процесу навчання і те, що дитина не хоче брати на себе відповідальність.
Прогули можуть початись у будь-якому віці.
Як мають реагувати батьки, дізнавшись про прогули
Батькам треба реагувати. Спочатку треба зрозуміти причину, дізнатись, розпитати. Якщо це внутрішня проблема в школі – треба скласти план дій щодо її вирішення і обов’язково підказати, як правильно реагувати і поводитись.
Коли ж питання в тому, що дитина не хоче вчитись – це складніше. Ще до шкільного віку треба закласти поняття того, що в житті є не тільки слова “хочу-не хочу”, а й “треба”. Що результати – це завжди наслідки прикладених зусиль. І за кожен свій вчинок людина несе відповідальність. Такі знання є основою для нормального життя. Це база, яку можуть і повинні закласти тільки батьки.
Механічні навички читання, лічби і англійської можна здобути у будь-якому віці, і це не допоможе жити щасливо і розвиватись без вмінь, описаних вище. Ну і, звичайно, важливим є батьківський контроль. Та він буде дієвим до певного періоду. Важливо, щоб у сім’ї був авторитет батьків, інакше ні пояснення, ні контроль не спрацюють. А далі все, що буде робити дитина – наслідки того, що їй заклали словами і власним прикладом.
Фото: Pixabay