Чому діти в сім’ї сваряться і як цього не допустити: пояснює психологиня

Якщо в сім’ї росте кілька дітей, то без конфліктів не обійтися. Діти завжди конкурують між собою. Кожному хочеться, щоб батьки любили й розуміли саме його, адже він – найкращий. Атмосфера в сім’ї багато в чому залежить від батьків. Які помилки допускають дорослі та як їх уникнути, пояснила психологиня Наталя Сідорьонок в матеріалі для ТСН.

Усі діти – різні

Діти завжди відрізняються. Хтось краще танцює, а хтось – малює. Звичайно, батьки розвиватимуть навички тієї дитини, в якій бачить потенціал. Але не можна не приділяти уваги іншій дитині – напевно вона також має свої таланти та інтереси. Їх обов’язково треба помітити та спробувати розкрити. У жодному разі не треба забувати про іншу дитину.

Старші проти молодших

Часто батьки більше уваги та часу приділяють молодшим дітям, а старшим доводиться за ними доглядати. Якщо виникають якісь проблеми, то вся відповідальність кладеться на первістків. Через це старші діти починають не любити своїх молодших братів та сестер – їм не вистачає батьківської уваги та турботи.

Необхідно рівномірно розподіляти свою любов між дітьми. Як правило, молодші забирають багато сил та часу, але важливо знаходити моменти для спілкування зі старшою: дізнатися, як справи в школі, що цікавого відбулося за день, як поживають друзі. І звичайно не буде зайвим подякувати за підтримку та допомогу і нагадати, що ви дуже її любите. Дитина буде завжди рада допомогти і не думатиме про ревнощі.

“Скоро у тебе з’явиться братик або сестричка”

Якщо батьки вирішили, що в родині незабаром з’явиться ще одна дитина, то варто також поговорити про це зі старшими. Зрозуміло, йдеться не дозвіл народжувати, але підготувати дитину до того, що вона незабаром буде не одна, треба. Ви можете також разом обирати ім’я, купувати іграшки, готувати кімнату. Старшій дитині це також буде цікаво, вона зрозуміє, що її думка також враховується.

Розподіліть обов’язки

Спробуйте розподілити рівні обов’язки між дітьми, щоб жоден не відчував себе кращим чи гіршим. Доручіть комусь помити посуд, комусь вигуляти собаку. Вимагайте виконувати завдання своєчасно та ефективно, але потім обов’язково подякуйте за допомогу.

Не ставайте на чийсь бік

Під час конфліктів між дітьми, не варто ставати на чийсь бік. Діти можуть розібратися самостійно. Якщо один звинувачує іншого у розкиданих речах, змусьте прибирати обох, якщо карати – теж обох. Необхідно привчати дітей до доброзичливості та лояльності один до одного. Водночас, якщо сварка серйозна і має наслідки, тоді батьки можуть втрутитися та справедливо вирішити суперечку як посередник.

Облаштуйте особистий простір

Варто, щоб кожна дитина мала свій особистий простір, хоча б стіл та шафу з улюбленими речами, де вона – єдиний господар. Дітей необхідно змалку привчати до піклування про свої речі та порядку. До того ж дитина має розуміти, що у неї є місце, де вона може побути сама та відпочити від усіх.

Подарунки – для всіх

Якщо ви зробили якийсь подарунок одній дитині, наприклад, купили сукню чи нові кросівки, не треба обділяти іншу дитину. Купіть рівнозначний подарунок. Якщо одразу дві покупки не по кишені, то пообіцяйте іншій дитині подарувати щось трохи пізніше, коли з’явиться можливість, але не затягуйте і обов’язкового дотримайтеся обіцянки. Тоді ніхто ображатися не буде.

Сім’я – одне ціле

Поясніть дітям, що вони – найближчі один для одного люди, а родина – це команда. Коли ви всі разом – це підтримка та сила для кожного з членів сім’ї. Це здорово, що в родині є не одна дитина, адже завжди є на кого покластися, а це велике щастя.

Фото: Pixabay