Чому дитина плаче: вісім головних причин

Батьки часто засмучуються, коли їхня дитина плаче, особливо якщо не зрозуміють, чому саме плаче їхній малюк. Часто батьки стараються зробити все можливе, щоб дитина просто перестала лити сльози. Головне розібратися у причинах, пише “УП.Життя” із посиланням на видання Very Well Family

Якщо у вашої дитини істерика через те, що ви дали їй чашку не того кольору або попросили взутися, то справжньою причиною її сліз може бути перевтома.

Ви можете звести її до мінімуму за допомогою режиму сну. Треба запланувати дві тихі години на день, поки дитині не виповниться півтора року, а потім одну на день до 3-4 років.

Також слідкуйте за поведінкою дитини. Тре оченята час іти спати.

Дитина голодна

Голод може бути винуватцем плачу, якщо малюк щойно прокинувся від сну, або минуло 3-4 години з моменту, коли він востаннє їв. Якщо дитина давно не їла, її настрій швидко погіршується. У цьому разі спробуйте запропонувати перекусити. Беріть із собою перекуси на прогулянку.

Дитина перевантажена враженнями

Діти полюбляють гратися на майданчиках, на різних святах. Однак у певний момент вони можуть відчути дискомфорт від метушні навколо.

Коли ваша дитина перевантажена враженнями, ви можете побачити її сльози. Спробуйте дати йому відпочити. Виведіть на вулицю або в тихішу кімнату і дайте кілька хвилин, щоб розслабитися. Якщо дитину нічого не втішає відведіть додому.

Дитина у стресі

Стрес є основною причиною сліз та розчарувань, особливо у дітей старшого віку. Батьки повинні замислитися над тим, чому дитина така напружена.

Можливо, ваша дитина розривається між додатковими кружками, що приносить у її життя зайву напругу. Усім дітям потрібен вільний час для творчих ігор, а також для відпочинку.

Діти також можуть зазнати стресу від сімейних подій – сварки батьків, зміна школи, тощо. Дітям молодшого віку, які зазнають стресу, потрібна допомога дорослого в зміні середовища.

Допомагаючи їм зменшити стресові обставини, ви також даєте можливість навчитися керувати своїми емоціями.

Дитина хоче уваги

Щойно ваша дитина весело гралася, а за секунду – вже плаче. Діти знають, що плач – гарний спосіб привернути вашу увагу.

Відповідь на кшталт: “Припини кричати!” може спровокувати більшу істерику.

Якщо є змога, ігноруйте поведінку дитини, яка хоче привернути увагу. Вона зрештою зрозуміє, що не варто розпочинати істерику, коли немає аудиторії.

Покажіть дитині, що вона може привернути вашу увагу, використовуючи добрі слова та дотримуючись правил поведінки. До того ж виділяйте кілька хвилин, щоб вийти з дитиною на двір або побавитися м’ячем.

Дитина чогось хоче

Маленькі діти не розуміють різниці між потребами та забаганками. Коли вони чогось хочуть, то часто стверджують, що їм це необхідно просто зараз.

Не дозволяйте сльозам дитини змінювати вашу поведінку, якщо ви не можете задовольнити її бажання. Скажіть так: “Я розумію, ти зараз почуваєшся засмученим”, або “Мені теж сумно, що ми не можемо піти в парк”, але підтвердіть, що ви непохитні у своєму рішенні.

Дитина не хоче щось робити

Сльози можуть виникнути, коли ваша дитина дійсно не хоче щось робити, наприклад, прибрати свої іграшки або підготуватися до сну.

Підтвердьте почуття вашої дитини, сказавши: “Я знаю, що важко прибрати іграшки, коли хочеш продовжувати гратися”. Зробіть одне попередження про те, яких наслідків може очікувати дитина, якщо вона не виконає ваші вимоги: “Якщо ти зараз не підбереш іграшки, тоді не зможеш гратися з ними після обіду”.

Важливо навчити дитину правилу – коли вона відчуває сум або злість, все одно має дотримуватися певних правил.

Коли звертатися за допомогою

Якщо ваша дитина плаче більше, ніж це може бути, на вашу думку, нормальним, поговоріть із педіатром.

У деяких випадках причиною постійних сліз у дитини може бути недіагностована медична проблема.

Іноді все може бути простішим – їй просто треба трохи більше часу, щоб заспокоїтися.

Якщо діти достатньо дорослі, щоб говорити про те, що їх турбує, знайдіть час, щоб поспілкуватися. Обговоріть, як разом вирішити проблему. Ваша дитина оцінить, що ви поруч із нею.