Чому магнітні “пазли” небезпечні для дітей

За останні роки великої популярності набули головоломки з неодимових магнітів. Такі собі пазли з магнітних кульок, які можна скласти в різні фігурки.

Здебільшого, таку забавку купують дорослі, але часто магніти використовують і в дитячих іграшках – для розвитку логіки та моторики.

На перший погляд небезпеки немає, утім це зовсім не так. Лікарі попереджають, що діти можуть під час гри проковтнути одну чи декілька деталей. Неодимові магніти мають у 20 разів більше тяжіння, ніж звичайні, тому їх легше проковтнути.

Як пише на своєму Facebook дитячий омбудсмен Микола Кулеба, нещодавно він спілкувався з мамою шестирічного хлопчика, який потрапив в лікарню саме через це. Магнітні кульки йому подарувала бабуся, та коли дитина гралася з ними, вирішила спробувати на смак – хлопчик відправив до рота цілу жменю. Зрештою два магніти прослизнули в шлунок.

Наступний тиждень він провів в лікарні, де малечі довелося робити операцію. Дякуючи лікарям, його життю наразі нічого не загрожує.

Як кажуть медики Національної дитячої спеціалізованої лікарні “Охматдит”, за останні роки вони врятували вже 40 дітей, які проковтнули неодимові магніти. За їхніми словами, операція може тривати до 4 годин, а ураження порівнюють з вогнестрільним пораненням.

Фото: XRDoDRX at English Wikipedia, CC BY-SA 3.0