Чому малюки плачуть та як їх заспокоїти: поради від педіатрині

Усі малюки плачуть, і в цьому немає нічого страшного, це навіть добре, адже дитина реагує на якісь подразники.

Утім, не всі батьки можуть спокійно реагують на плач дитини, у когось відразу починається паніка, адже малюка треба якось заспокоїти. Педіатриня-неотологиня Ірина Ящук розповіла про головні причини плачу дитини та надала поради, як її заспокоїти.

Дитина хоче їсти

Зазвичай діти віком від пів року вже можуть показати, що вони зголодніли, а ось новонароджені можуть проявляти бажання їсти присмоктуванням до всього, що знаходиться поруч.

У такому випадку треба швидко реагувати та дати груди, або суміш, якщо дитина на штучному вигодовуванні. Дитину варто прикладати спершу за її потребою, а вже потім можна встановлювати власний графік.

Малюк забруднився

Мокрий і брудний одяг впливає на комфорт дитини. Малюк буде крутитись шукати сухе місце, навіть на руках у мами та тата.

Тому якщо помітили таку поведінку, то просто треба переодягнути малюка.

Якщо ви одразу не виявили причину дискомфорту дитини, то просто перевірте памперс. До речі, в перші місяці життя малюка, змінювати підгузник бажано кожні 3 години.

Холодно чи спекотно в кімнаті

Новонароджені бувають дуже чуттєві до зовнішніх подразників, бо до цього жили 9 місяців в теплому місці та в повній темряві. Якщо малюк ситий та в чистому підгузнику, то треба перевірити його температуру.

Якщо вона перевищує 37,5 градусів, то його потрібно розкрити та переодягти в легкий одяг. І навпаки якщо температура тіла нижче 36,5 – то потрібно одягнути тепліше і прикласти до себе, щоб малюк відчував тепло.

Хоче спати

Від активних ігор, деякі малюки просто засинають від втоми, а є ті, які навпаки від перезбудження не можуть заснути. У такі моменти потрібно створити повну тишу, та прибрати світло, яке заважатиме.

Засумував та хоче уваги

За старими забобонами, є ті хто вважає, що якщо часто брати дитину на руки, то вона звикне до них, а значить буде балуваною. Але дітки ще маленькі, і не знають, що таке маніпуляції. Їм звичайно, хочеться тепла.

Тому беріть дитину на ручки, обіймайте, цілуйте, розмовляйте з малюком він відчуватиме тепло та турботу, і не буде плакати.

Біль

Тут вже складніше. Цей плач відрізняється від інших, він стає гучним, надривним, і дитину вже просто так не заспокоїти. Під час коліків чи прорізування зубів дуже складно відвернути його увагу, дитину нічого не цікавитиме, тому треба якнайшвидше знайти причину.

Коліки починаються з 2-3 тижня життя та тривають до 3-4 місяців, тому потрібно мати вдома препарати, які допоможуть дитині, також є спеціальні масажі для новонароджених. Друга причина плачу може бути через прорізування зубів, це починається з четвертого місяця, тому давайте дитині те, за допомогою чого вона може почухати ясна.

Якщо ж причина в чомусь іншому, то треба викликати лікарів, які допоможуть виявити захворювання, та допоможуть дитині.

За матеріалами: Вікна