Чому у дитини проявляється агресія: 7 причин

Усі батьки знають, що таке дитяча істерика. Але трапляються такі випадки, коли дитина починає бити, кусати, обзивати і взагалі відмовлятися від компромісів. Чому і як у дитини проявляється агресія. Пропонуємо розібрати сім основних причин.

Насамперед, треба розібратися: коли агресія – це не нормальна поведінка, а коли – нормальне явище.

В маленькому віці інколи проявляти агресію цілком нормально. Так вона опановує свої емоції. Але дорослішаючи, вона вже повинна контролювати свої емоційні сплески. Щоб допомогти їй, необхідно зрозуміти ознаки агресивного стану та поведінки:

• фізична та емоційна шкода іншим: словесна образа чи фізичне насильство;
• проблеми у стосунках з батьками, однолітками;
• дратівливість та неспокійність;
• вихід з-під контролю може призвести до небезпечності для соціального середовища.

Батьки мають виявити та зрозуміти, що спонукає дитину до таких почуттів. Так можна зрозуміти, як їй допомогти.

Причини виникнення агресії

1. Перші бійки та сварки виникають, коли дитина ще зовсім маленька. Під час кризи трьох років агресія може проявлятися частіше. Але це нормально, навіть притаманно цьому віку.

2. Одразу пригадується приказка «Найкращий захист – напад». Дитина може поводитися агресивно, якщо у неї забрали іграшку або образили.

3. Усе, що відбувається у родині, і добре, і погане, діти сприймають через себе. Їм здається, що саме через них батьки сваряться. Звідси й агресія.

4. Булінг у садочку чи школі може негативно впливати на дитину. Коли її почуття так грубо порушують, у відповідь виникає агресія. Ще ж потрібно вміти постояти за себе та дати відсіч забіяці.

5. Жорсткі методи виховання також можуть бути причиною агресії. Якщо на дитину кричати, сварити її, застосовувати фізичну силу, це спричиняє накопичення напруження, яке згодом може «виплескатися» за допомогою агресії.

6. «Не біжи, не кричи, не роби..». Постійні заборони набридають дітям, адже вони хочуть бігати, стрибати, кричати. Якщо ви вже щось і забороняєте дитині, то поясніть їй, чому.

7. Неприйняття. Батьки повсякчас навчають робити «так, як треба», тому що їм здається, що дитина неправильно зав’язує шнурки, нерівно ходить, гучно говорить. Подорослішавши, дитина може сприймати такі вказівки гостро, відповідаючи агресією.

Якою б не була причина дитячої агресії, відповіді треба шукати в емоційному стані дитини.

За матеріалами: 4mamas

Фото: Pixabay