Чому важливо читати на ніч дітям: п’ять головних причин

Коли вкладаєш дітей спати, так хочеться скоріше присвятити трохи часу собі. Але не поспішайте, почитайте трохи дітям перед сном. Учені зі США довели, що діти, яким читали на ніч до п’ять разів на тиждень, краще вчаться читати й рахувати у школі.

Виявляється, що читаючи дітям, ми сприяємо їхній подальшій успішності. До того ж читання на ніч має ще свої переваги. Пропонуємо розглянути п’ять найголовніших із них.

1. Читання на ніч зміцнює стосунки з дітьми

Казка перед сном – чудовий привід провести час разом із дитиною. І в такі моменти вас нічого не відволікає. Із дорослішанням дитини буде важче знайти зайвий час, щоб провести його разом. Тож читання на ніч – чудова нагода побути один із одним.

2. Читання на ніч збільшує словниковий запас дитини

Читання на ніч допомагає дитині розвивати мовленнєві навички. Дитина вивчає нові слова й дізнається, як їх правильно вживати. Розвиваючи мовлення, дитина стає розумніше та впевненіше в собі. Діти з великим словниковим запасом соціально розвинені, вони легше знаходять спільну мову з однолітками.

3. Читання на ніч розвиває моральні якості дітей

Дитячі книги зазвичай повчальні. Добро в них перемагає зло, а чесний герой успішно проходить усі перепони. Читаючи дитині на ніч, ви вчите її відрізняти добре від поганого та піклуватися про близьких. Дитина краще пізнає та сприймає такі життєві уроки з цікавих історій, ніж з моралі батьків.

4. Читання на ніч розвиває дитячу уяву

Подорожі у невідомі країни та світи на сторінках книг розвивають уяву. Сюжети оживають у дитячих іграх і малюнках. Коли ви читаєте дитині на ніч, вона слухає описи, відображаючи їх у своїй уяві. Багата уява важлива для творчості.

5. Читати на ніч – це весело

Із віком ми забуваємо, якими кумедними можуть бути дитячі книги. Читання дітям дає змогу знову це відчути. Упродовж дня наша голова забита різними думками, і читання дитині на ніч може стати веселим заняттям для вас обох. Крім того, читаючи дитині на ніч, ми й самі повертаємось у дитинство, отримуючи задоволення від книг, які любили раніше.

За матеріалами: childdevelop.com.ua

Фото: Pixabay