Чотири питання, які необхідно ставити дитині щодня

Метаючись між роботою і рутиною, не завжди залишається місце на розмови. Величезна кількість обов’язків виснажує дорослих, їм хочеться відпочити. Психологи провели експеримент та виявили, що сучасні мами й тата приділяють своїм дітям лише 14 хвилин в день. Найстрашніше, що цей час заповнений невдоволенням та критикою, пише Ukr.Media.

Практикуючий дитячий психолог Джеймі Купер зайнявся аналізом цієї проблеми і порадив докласти максимум зусиль, щоб дитина день у день чула ці питання.

Як пройшов день?

Не нав’язуйтеся, не розпитуйте просто слухайте. Крім цього, варто врахувати: якщо дитина відповідає короткими фразами, вона схильна до замкнутості. Не треба тиснути на неї, дозвольте їй проявити ініціативу тоді, коли вона сама цього захоче. При правильному ставленні до неї вона із задоволенням буде ділитися всім, що відбувається.

Що нового у твоїх друзів?

Батьки повинні цікавитися оточенням дитини. Запитуйте, з ким дружить ваш син або донька, що подобається друзям, чим вони займаються у вільний час. Можна запитувати як в загальних рисах, так й акцентувати увагу на комусь одному. Вам потрібно знати, кого ваше чадо підпускає близько, а кого цурається.

Що тебе сьогодні вразило? Є хороші новини?

Цікавтеся позитивними моментами, а не негативом. Діти дуже часто акцентують увагу на тому, що у них не вийшло, міняйте це. Навчіть вашу дитину бачити хороше, не переживати, не бути недовірливим. Якщо у дитини поганий настрій, і вона не може розповісти вам сьогодні про щось хороше, сходіть з нею в парк розваг або зведіть на мультфільм.

Я можу тобі чимось допомогти?

Навіть дорослі люди не завжди просять про допомогу. Уявіть, що відчуває дитина в такі моменти. Проявляйте ініціативу, але занадто не нав’язуйтеся. Допоможіть їй зібрати іграшки, якщо у неї не виходить, або застебніть куртку. Допоможіть розфарбувати малюнок або виконати домашнє завдання. Дитина повинна розуміти, що їй є від кого чекати допомоги.

Слухайте своїх дітей і не перебивайте. Дотримуйтеся свободи слова і цінуйте думку своєї дитини, навіть якщо вона кардинально відрізняється від вашої. Обіймайте, говоріть про любов тактильний контакт робить зв’язок між батьками і майбутнім поколінням міцнішим і сильнішим.

Фото: Pixabay