Чи готова дитина залишитися вдома сама? Як переконатися

Кожні батьки рано чи пізно стикаються з ситуацією, коли необхідно залишити дитину вдома саму. І щоразу вони відчувають сумніви та страх, чи це не зарано для малюка. Як йдеться у матеріалі видання “Мой ребенок”, завжди треба керуватися здоровим глуздом.

Є таке негласне правило, що дітей до 7 років не варто залишати самих, але чітких правил чи заборон немає.

Колись наші батьки залишали своїх дітей самими з достатньо раннього віку. І це інколи згодом відігравало негативну роль. Пізніше у таких дітей розвинувся підсвідомий страх залишатися наодинці, їм важко перебувати в тиші – вони обов’язково вмикають музику чи телевізор.

Тому варто привчати дитину до самостійності поступово.

На що варто звернути увагу

У жодному разі не треба залишати дитину саму примусово, без її згоди, коли просить не йти та плаче. Обов’язково розкажіть малюку, чому вам необхідно відійти, скажіть, коли повернетеся.

Також поговоріть з дитиною про правила безпеки. Переконайтеся, що вона нікому не відкриє двері, поки ви не буде на місці.

Окрім того, поясніть, яку електронну техніку або речі не варто чіпати за вашої відсутності.

Навіть, якщо ви розумієте, що ваша дитина вже морально готова бути вдома самою, не поспішайте. Дайте їй спочатку можливість “прорепетирувати” свою самостійність при вас. Чи можете ви залишити її в іншій кімнаті на пів години? Чим він буде займатися? Такі невеличкі тренування морально підготують дитину до того, що інколи доведеться бути вдома самій.

Обов’язково навчіть дитину користуватися телефоном та набирати за необхідністю.

Об’єктивно оцініть моральну готовність малюка до вашого уходу. Якою є його перша реакція на новину про те, що треба побути самому. Це дасть вам необхідний орієнтир: чи можна експериментувати, чи краще почекати.

Фото: Pixabay