Чи варто дарувати дитині тварину: аргументи за та проти

Діти дуже люблять домашніх тварин, тому батьки рано чи пізно стикаються з проханням купити пухнастого улюбленця. Якщо дорослі обожнюють кішок-собак, проблем немає, але вони виникають, коли тварина потрібна тільки малюкові. Розглянемо плюси та мінуси можливого рішення.

Щастя

Дитина стане щасливішою, якщо у неї буде власний вихованець. Уточніть, якого саме вона хоче – у кожного різні примхи. Немає універсальних варіантів – хтось любитиме рибок, а хтось – собаку.

Відповідальність

Завдяки вихованцеві малеча стане відповідальнішою. Клітку пташки або хом’яка доведеться чистити, собаку вигулювати і так далі. Тільки не беріть всі зобов’язання по догляду на себе – основні повноваження покладіть на сина чи доньку.

Навколишнє середовище

На прикладі власного вихованця дитина вчиться любити природу, а також свідомо та дбайливо ставитися до флори й фауни. Кого саме ви візьмете й не важливо – головне, що малюк дивитиметься на все зсередини.

Турбота і дружба

Із появою тваринки у дитині обов’язково прокинеться почуття дружби, прагнення до безкорисливої турботи. Якщо малюк з ранніх років розуміє, що таке щира дружба, прихильність, він росте чуйним і емпатичним. Діти стають добрішими і м’якішими біля тварини.

Дисципліна

Собаку треба вигулювати, коту чистити лоток, всіх годувати. Це означає, що доведеться підлаштовуватися під нові зобов’язання. Якщо необхідно гуляти з собакою – то це необхідно. Самоорганізованість та дисципліна – ось що вихованець згодом також дасть дитині.

Мінуси живого подарунка

Потрібно усвідомлювати мінуси заздалегідь. Насамперед, йдеться про алергію. Якщо під інше можна підлаштуватися, то алергія здатна зіпсувати життя родині.

Непостійність в прив’язаності також можлива. Діти спонтанні і роблять необдумані дії. Сьогодні їм цікаво, а завтра – вже ні. Таке буває часто, а от кіт чи папуга в вашому домі вже буде. Необхідно заздалегідь поговорити з дитиною та пояснити, що викинути тварину на смітник не вийде. Також потрібно попередньо знати, з ким залишатиметься вихованець під час вашої відсутності, скажімо, на час відпустки.

За матеріалами Ukr.Media

Фото: Pixabay