Десять ознак занадто суворих батьків

Усі батьки прагнуть виростити гідних дітей та бояться, що вийде навпаки. Через це багато хто стає занадто суворим до дітей. Як зрозуміти, що ви занадто вимогливі у вихованні?

До слова, дуже суворі батьки можуть у подальшому зіпсувати дитині життя. Звичайно, у дитини мають бути правила поведінки, утім іноді батьки відверто перегинають палицю. Які ознаки надсуворих мам та тат?

1. Ви – генерал, що роздає вказівки. Якщо ваша дитина раз у раз чує, щоб не човгала ногами при ходьбі, пила воду нормально, збиралася швидко – це вказує на зайву вимогливість.

2. Ви часто погрожуєте. Ваша дитина чує від вас, що ви викинете всі іграшки, тому що малюк їх порозкидав, віддасте чужому хлопчикові його речі. Так роблять занадто вимогливі батьки.

3. Ви мало хвалите й обіймаєте дитину. Суворі батьки постійно чіпляються до дітей і вважають зайвим “сюсюкання”.

4. Ваша дитина постійно бреше. Якщо ви помітили, що дитина постійно каже неправду, може потрібно переглянути ваші виховні методи.

5. Ви не дозволяєте дитині грати як вона хоче. У вашому будинку заборонено шуміти, а кубики з буквами призначені не для побудови гаража, а для складання слів.

6. Вичитуєте дитину при друзях. А тепер згадайте, чи було вам приємно, коли ваші батьки робили те ж саме?

7. Ви не вникаєте в суть вчинків дитини. Якщо вам сказали, що ваша дитина побилася, то ви її покарайте, навіть не розбираючися у тому, що трапилося.

8. Ставите занадто високу планку. Для вас є тільки оцінка “відмінно” або нічого.

9. Ви – суворий учитель. Якщо ваша дитина грає, то ви його гру перетворюєте в навчання. Наприклад, малюк малює, а ви нагадуєте про те, якого кольору фарби.

10. Дитина вас боїться. Якщо дитина вважає за краще не ділитися з вами своїми проблемами і переживаннями, значить вона боїться покарання.

За матеріалами: Наша мама

Фото: Pixabay