Діти та ґаджети: скільки часу можна витрачати на планшети та смартфони

За даними деяких досліджень, сумарна кількість часу, який проводить середньостатистична дитина за екранами будь-яких приладів, у віці від народження до 7 років, дорівнює одному повному року. Під час опитувань підлітки у віці 14 років заявили, що витрачають щонайменше чотири години свого часу за екраном смартфону чи комп’ютеру.

Про одну із найсучасніших та найактуальніших проблем сьогоднішніх дітей розповіла віцепрезидентка з розвитку освітніх проєктів Edu-Consulting International Ltd. Альона Даценко-Володіна для ОсвітаНова.

За її словами, проблеми, з якими батьки зіткнулися в розвитку дітей із появою планшетів, смартфонів, це не проблеми технологій, це наслідки незнання та нерозуміння, як їх використовувати з користю для дитини.

Батьки пояснюють прихильність до ґаджетів тим, що це зручна розвага для дитини, коли батьки зайняті, а також підготовка до життя в майбутньому технологічному світі.

Утім, ще у 2017 році ЮНІСЕФ опублікував огляд, в якому йдеться про те, що певна кількість часу за екранами телевізору, планшетів чи інших ґаджетів може мати користь для інтелектуального розвитку дитини, але зловживання ними призводить до суттєвих негативних наслідків.

Є низка досліджень, результати яких кажуть, що зловживання девайсами дітьми призводить до поведінкових розладів, залежності, яка провокує агресивну поведінку при забороні користуватися телефоном чи планшетом; зниженню рівня концентрації уваги та розладів сну.

Скільки часу можуть проводити діти різного віку за електронними девайсами

1. Встановіть чіткі правила для дитини щодо кількості часу, проведеного зі смартфоном чи планшетом. В багатьох розвинених країнах світу лікарі, психологи та науковці не рекомендують використовувати будь-які екрани у віці до двох років, адже вони не несуть жодної користі для дитини.

2. Дітям від двох до п’яти років не рекомендується проводити більш ніж однієї години на день за екранами для розваги, а дітям від 5 до 14 років – не більше двох годин. Головна небезпека полягає саме в розважальних програмах та іграх, а не у використанні гаджетів для освітніх цілей.

3. Організовуйте дітям дні без телевізорів та інших приладів.

4. Не вмикайте телевізор як фон під час ігри з дитиною або вживання їжі. Дитина постійно відволікається та швидко втомлюється від необхідності перемикати увагу на різні речі.

5. Постійно робіть перерви. Дітям до 10 років радять відкладати телефон чи планшет на годину після 40 хвилин використання.

6. Перетворіть пасивний перегляд на активну гру з іграшками. Задавайте дитині питання та спілкуйтеся з дитиною в процесі гри на планшеті.

7. Будьте прикладом. За столом відкладайте телефон та планшет та насолоджуйтеся спілкуванням. Граючи з дитиною, будьте активним учасником гри, а не спостерігачем з телефоном.

Фото: Pixabay