Довіра та близькість: що стоїть за вмінням пробачати

Щира готовність пробачати, як і сам факт прощення – гоїть рани та в силі відновити втрачену довіру у стосунках. Інколи, щоб відновити втрачену довіру потрібен певний час – все залежить від ступеня провини та того, як сильно той, хто завинив, хоче виправити ситуацію. Пам’ятайте, що довіра не з’являється сама собою. Довіра народжується з нашого розуміння, що саме ми цінуємо та любимо в нашому партнерові, а також з впевненості в тому, що вас по-справжньому люблять та цінують. Варто інколи дивитися на себе зі сторони, щоб розуміти за що саме можна довіряти вам особисто.

Довіра потребує милосердя. Милосердя – це визнання, що ані ви, ані ваша друга половинка не ідеальні. Милосердя – це любов, що не ставить умов. Тому, коли між вами існує справжня довіра – вам набагато легше пробачати один одного, адже ви розумієте, що це цілком природно помилятися. Але будь-яке почуття довіри – результат того, що про вас піклуються, вас поважають і вам завжди готові прийти на допомогу. Адже саме це роблять люблячі партнери.

Ще один важливий інгредієнт довготривалих стосунків та глибокої близькості – емпатія. Емпатія – це вміння поставити себе на місце іншої людини, зрозуміти її почуття та мотиви поведінки. На потрібно розвивати це вміння, щоб полегшити, насамперед, своє власне існування. Емпатія – це по суті розуміння іншої людини, її світу, а відтак і можливість пояснити для себе, чому інша людина чинить саме так, а не інакше і чи можливо це змінити. Можна забути про комфортне співіснування чи щасливе життя разом, якщо ви чи ваш партнер не виявляєте жодного бажання бодай спробувати уявити себе на місці іншого. Ви колись бачили пари, які розуміють один одного навіть не з півслова, а з півжеста? Якщо вам теж хочеться наблизитися до такого – починайте працювати. Не закривайтеся, коли партнер дійсно хоче дізнатися, що з вами коїться і ніколи не втрачайте нагоди поговорити відверто.

Вміння прощати – дуже важливе у будь-яких стосунках, які хочуть розвиватися та бути успішними. Прощення визволяє вашого партнера з клітки провини, а вас звільняє від непотрібного гніву та злості. Це можна порівняти з генеральним пранням чи прибиранням.

Шлюби, де партнери не навчилися прощати один одного – приречені. Небажання пробачати, так само, як і нездатність попросити пробачення, заважає нам по-справжньому розуміти свого партнера, відчувати його, а відтак заважає близькості. Вміння прощати і розуміння – це те, що дозволяє шлюбу існувати. Вміння пробачати відкриває наше серце і робить нас ближчими до людей довкола.

Якщо саме цих речей не вистачає вашому шлюбу, спробуйте такі фрази: “Вибач, що я сказав це…, або зробив те… Чи зможеш ти мені пробачити? Розкажи, будь ласка, як я маю поводитися, щоб виправити це”. Можливо, декому з вас це здасться надто принизливим, але повірте, людина, котра кохає і поважає вас, ніколи не дозволить вам опинитися в незручній чи неприємній ситуації. Розцінюйте це як шанс поговорити, а шанс поговорити відверто – щастя. Для будь-якого віку і будь-якого рівня стосунків. Тут спробуйте свою останню відверту розмову,котра змогла досягти висновків та результатів.

Не варто недооцінювати силу пробачення. Адже справжня любов – це готовність, ні, не жертвувати, але поступатися своїми інтересами заради коханої людини. Найменше, що ми можемо зробити для того, щоб зблизитися – навчитися бачити свої негативні сторони, вміння пробачати та мистецтво розказати своїй другій половинці про те, чим саме вона зробила нам зле. Ніколи не пізно сказати про свою готовність змінити певні речі в вашому житті чи про свою готовність вибачитися чи пробачити. Саме такі моменти роблять нас людянішими і зміцнюють наш шлюб.

 

За матеріалами: http://www.imom.com/beyond-forgiveness-is-trust-and-intimacy/