Дитячий зір: як захистити та коли йти до окуліста

Діти часто приховують проблеми із зором, адже не хочуть носити окуляри. Навіть попри те, що медичний огляд включає відвідування офтальмолога, зір дитини може змінюватися упродовж року.

Короткозорість, також звана міопією, виникає, коли змінюється форма очного яблука. Це змушує світло фокусуватися перед сітківкою, а не прямо на ній, так що предмети на відстані виглядають розмитими. Чому це відбувається, не зовсім зрозуміло, хоча цей стан може бути успадкований, якщо в одного або обох батьків є короткозорість або інші проблеми із зором.

Проблеми із зором у дітей зазвичай починаються у віці від 6 до 12 років, тому важливо регулярно доглядати за очима у початковій школі.

Як зрозуміти, що у дитини погіршується зір

Якщо ваша дитина не хоче носити окуляри, він або вона мовчатимуть про проблеми із зором. Отже, треба звернути увагу на цю проблему, якщо ваша дитина:

  • тримає книги, планшети або домашні завдання близько до обличчя;
  • сидить дуже близько до телевізора;
  • примружується або закриває одне око, щоб щось прочитати;
  • страждає від частих головних болів;
  • тре очі;
  • сльозяться очі.

Погіршення шкільних спортивних результатів або відмова від цих занять також можуть вказувати на поганий зір. До того ж повинно насторожити прохання сидіти на передній парті.

Коли йти до окуліста?

Якщо у вашої дитини з’являються ознаки короткозорості, запишіться на прийом до окуліста. Важливо уважно ставитися до короткозорості у дітей, щоб вона не впливала на успішність в школі, не заважала захопленням і спорту.

Більшість дітей отримують окуляри. Лінзи також безпечні, але ви маєте чітко розуміти, що ваша дитина готова їх носити.

Як попередити погіршення зору

Насамперед, необхідно збалансувати дитяче харчування. У раціоні має бути багато овочів зеленого і червоного кольорів: морква, червоний перець, шпинат, буряк тощо. Також на допомогу прийдуть фрукти з каротином, який є джерелом вітаміну А, необхідного для гострого зору.

Також не дозволяйте дитині довго сидіти перед комп’ютером. Довге сидіння перед комп’ютером, планшетом чи мобільним телефоном втомлює органи зору. Щоб трохи знизити негативний вплив, облаштуйте монітор трохи нижче очей дитини.

Не дозволяйте дивитися телевізор на близькій відстані. Потрібно сидіти не ближче ніж 3,5 метра від екрану. Також кімната має бути освітленою.

Дивіться за тим, щоб ваша дитина не терла очі. Бактерії з рук можуть спровокувати появу різних інфекцій. Діти мають знати, що торкатися очей можна тільки після того, як помили руки.

За матеріалами UkrMedia та “Розвиток дитини”

Фото: Zahra Amiri on Unsplash