Головне, не хвилюватися: 10 порад, як стати найкращим татусем

1. Не надто хвилюйтеся про те, щоб стати супер-татом.

Хороший батько починається з хорошого чоловіка та з його готовності підтримувати дружину протягом всього періоду її вагітності. До того ж, найперше, чого потребуватиме ваша дитина – міцна родина і затишний дім. Саме тому роль відмінного батька починається з ролі відмінного чоловіка.

2. Намагайтеся повернутися до свого звичного ритму життя якомога швидше після народження дитини.

Жодній парі не варто відсиджуватися вдома з дитиною допоки їй не виповниться 18 років. Після перших кількох тижнів повертайтеся до своїх звичних справ, що приносять вам задоволення. Не бійтеся мандрувати зі своєю дитиною, брати її на прогулянку до парку, за покупками чи на сніданок в кафе навіть коли вона ще зовсім маленька. Таким чином обидва партнери матимуть значно менше стресу від свого батьківства і швидше зможуть відчути себе такою ж самою щасливою парою, а не просто двома людьми, що змушені піклуватися про новонародженого.

3. Дайте своїй дружині трохи часу для себе.

Вашому шлюбу і вашій дитині піде тільки на користь, якщо ви знайдете час самостійно посидіти з вашою дитиною і дати її мамі шанс трошки прийти до тями. Це так само і ваша дитина, тому дружина зовсім не зобов’язана перебувати з нею 24/7. А до того ж це неймовірно цікаво – діти швидко ростуть і розвиваються, спостерігати за цим – окреме задоволення. Не відмовляйтеся від нього.

4. Вставайте разом зі своєю дружиною, щоб погодувати свого малюка вночі.

Немовлята не розуміють котра зараз година, вони розуміють тільки своє почуття голоду. Так, це певно найскладніший виклик протягом перших місяців життя вашої дитини, тому не лишайте свою дружину один на один з вашою дитиною. Пам’ятайте, що подружжя – це партнерство, де чоловік з дружиною мають рівноцінно розприділяти подружні обов’язки, які в тому числі стосуються й опіки за дитиною.

5. Будьте ніжними зі своїми дітьми.

Наші діти потребують нашої любові, але від самого народження її варто виражати фізично – частіше тримати свою дитину на руках, обіймати її, цілувати, заколисувати, гратися з нею, адже маленькі діти ще не розуміють значення слів “я люблю тебе”.

6. Поводьтеся зі своєю дитиною так, як самі мріяли, щоб з вами поводилися у дитинстві.

Просто пригадайте, як з вами поводився та як вас виховував ваш власний батько. Подобається? Сміливо робіть так само. Не подобається? Робіть інакше.

7. Ніколи не ображайте свою дитину.

Ніколи. Так само, як і свою дружину. У цьому світі не існує жодної вагомої причини для того, щоб образити дитину або дружину. Не принижуйте самого себе.

8. Не слухайте інших.

Готуйтеся до того, що всі охочі будуть давати вам поради щодо того, як правильно виховувати та піклуватися про ваших дітей. Ввічливо дякуйте і не слухайте. Так, можливо, щось з тих порад виявиться дійсно корисним, але кожна дитина – унікальна і потребує свого особистого підходу. Ніхто не знає вашого малюка краще за вас та вашу дружину, і тому не експериментуйте зайвий раз, а робіть тільки те, що самі вважаєте кращим для своєї дитини.

9. Насолоджуйтеся часом з вашою дитиною.

Повірте, час летить не просто швидко, а надзвичайно швидко. Тому не пропускайте без поважної причини концертів чи спортивних виступів ваших дітей, їхнього першого слова та першого кроку. Ви незчуєтесь, як вони стануть дорослими і більше не потребуватимуть великого і сильного татка, тому хапайте ці моменти дитинства.

10. Запам’ятайте чого насправді хочуть діти від свого батька.

Ні, це не гроші і не величезний спадок, а ваш час. Вони хочуть вашої уваги, вашої готовності слухати, вашої думки та підтримки.

 

За матеріалами: http://www.parents.com/parenting/dads/101/ways-to-be-a-great-dad/