Готуй сані літом, а чоловіка – з мала. Поради батькам маленьких чоловіків

Як повинні поводити себе батьки, аби її маленький син виріс справжнім чоловіком та гарним помічником своїй майбутній дружині?

Буває, спостерігаєш у метро, чи у маршрутці таку картину: як тільки-но в салон зайде маленька дитина усі бабусі навкруги проголошують змагання на те, хто перший поступиться місцем тій малечі. Але довелось якось бачити ситуацію, коли молода мати заборонила маленькому синові сідати, а жінці тій літній відповіла доволі жорстко, мовляв, не псуйте мені сина. А й дійсно, навіщо привчати маленьких чоловіків до того, аби вони усе життя не вважали за потрібне поступатись місцем літнім людям?

У побуті – те саме. Чи кожна дитина чоловічої статі змалку привчається до хатньої роботи? Здається, що ні. Повертаючись з дитячого садка, зі школи, або з інституту, маленький чоловік – дитина чи підліток – частіше за все, знаходить на плиті вже приготовлену їжу, прибрану квартиру, випрану та вигладжену сорочку. «Дякую, мамо!» – лише чують у відповідь жінки, та й то не кожна.

Тож, по-перше, невелику частину домашньої роботи доречно змалку доручати синові. Аби він відчув власну значущість, а себе – «частиною команди». З такого хлопчика, з високою вірогідністю вийде відповідальна соціально-адаптована доросла людина, здатна побудувати здорові сімейні стосунки. Бо відповідальною стає саме та людина, якій довіряють.

По-друге, треба пам’ятати, що дитина наслідує модель поведінки своїх батьків. Це означає, що ваш син із високою долею вірогідності буде поводити себе із майбутньою дружиною так, як і батько поводить себе із мамою. Бо дитина все бачить, та сприймає за норму. Тому дуже важливо, щоб хлопчик бачив, як батьки роблять домашні справи разом. Усі батьки повинні пам’ятати, що інвестуючи у виховання сина, вони вже зараз починають будувати його щасливе майбутнє сімейне життя, та власні стосунки із майбутньої невісткою.

По-третє, починати виховання справжнього чоловіка треба вже років зі двох. Психологи радять не спізнитись. Бо саме в цьому віці проявляються риси характеру вашої дитини, причому не завжди гарні його якості. Саме у два роки ваш син починає сприймати себе як особистість. Тож, помилки у вихованні, допущені у цьому віці виправляються найважче. Та як зовсім ще малеча може бути корисним помічником у побуті? Справа в тому, що у такому віці дитина ще не знає напевно чого вона хоче. Власне, бажань багато, проте сил здійснити бажане не вистачає. Задача батьків – підтримати дитину, але неприпустимою є формула «давай, я сама». Дитина у такому віці намагається бути корисним всім і у всьому. Підтримайте його в цьому бажанні. Що? Ваш син хоче помити підлогу? Чудово! Дайте йому таку можливість. А зайву воду витрете згодом. Це ж зовсім не проблема, чи не так? Бажає самостійно одягти взуття? – Прекрасно! Нехай довго. Головне, що сам!

І на останок. Не існує універсальних рецептів виховання ідеальних чоловіків. Але, жодних вагань! Бо, як казав Сенека: «те, що на відстані уявлялось як крутий обрив, виявляється пологим схилом». Головне, аби матір маленького чоловіка пам’ятала про те, що вона – перша жінка в його житті, а саме завдяки прикладу батьків хлопчик робить перші висновки про жінок, відносини та місце чоловіка у жіночому житті.