Готуймось до дитсадка: які документи необхідно зібрати

Маленькі діти завжди ростуть швидко. Не встиг навчитися говорити, як уже час іти в дитячий садок. Але перед тим батьки мають набратися терпіння, адже, щоб відправити дитину в дитсадок, потрібно підготувати низку документів.

Про всі необхідні довідки детально розповів Уповноважений з прав дитини Микола Кулеба на своїй сторінці в Facebook.

Він пояснює, що зарахування дітей до державного закладу дошкільної освіти здійснює керівник такого закладу упродовж року за наявності вільних місць, а також у порядку черговості надходження заяв про зарахування.

Заяву про зарахування має подати особисто один із батьків або інший законний представник дитини.

Водночас заяву можна подати за допомогою системи електронної реєстрації, запровадженої згідно з рішенням відповідного засновника дитсадочка.

Батьки мають подати три документи: власне саму заяву про зарахування, копію свідоцтва про народження дитини, а також медичну довідку, видану відповідно до статті 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, разом із висновком про те, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти.

Для дитини з особливими освітніми потребами для зарахування в дитячий садок та утворення інклюзивних груп додатково додається висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини.

Якщо малеча має інвалідність, то необхідно також принести копію медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років, виданого лікарською консультативною комісією. Або можна додати копію посвідчення особи, яка одержує державну соцдопомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”. Також потрібно принести копію індивідуальної програми реабілітації дитини.

Хто може бути зарахований в дитсадок першочергово

У першу чергу до дитячого садочка зараховують дітей, які:

  • проживають на території обслуговування закладу дошкільної освіти,
  • є рідними (усиновленими) братами або сестрами дітей, які вже здобувають дошкільну освіту в цьому закладі;
  • є дітьми працівників цього дитсадка;
  • належать до категорії дітей з особливими освітніми потребами, що зумовлені порушеннями інтелектуального розвитку та/або сенсорними та фізичними порушеннями;
  • належать до категорії дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані під опіку, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, патронатну сім’ю, а також усиновлених дітей;
  • перебувають у складних життєвих обставинах та на обліку в службах у справах дітей;
  • дітей з числа внутрішньо переміщених осіб чи дітей, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;
  • мають право на першочергове зарахування до закладів освіти відповідно до закону.

У такому разі батьки або офіційні представники дитини мають подати оригінал документів, які підтверджують першочерговість зарахування дитини.

Фото: Pixabay