Як батькам відновити свій емоційний стан: пояснює психологиня

Часто трапляється, що мами не впевнені, чи хороші вони, якщо не можуть втримати сльози при дитині. Тати вагаються, чи це нормально читати дітям новини замість казок. Це, певно, сота доля питань українських батьків, які зараз не в змозі приділяти достатньо уваги дітям.

Психологиня Світлана Ройз спільно з ЮНІСЕФ Україна зібрали поради, які допоможуть родинам зрозуміти їхній емоційний стан.

Чому так складно бути терплячими та лагідними з дітьми?

Ми усі зараз намагаємось витримати страшну напругу й сфокусовані на виживанні: від цього підвищується рівень кортизолу. Дитячі емоції – сльози, страх, капризи – додатково його підіймають. Заради безпеки дітей нам хочеться контролювати ситуацію – тому ми постійно перевіряємо новини, перемикатися складно.

Тож і наші реакції на дітей зараз закономірно можуть бути різкішими.

Це нормально в ненормальних умовах, що у вас не вистачає терпіння”, – каже психологиня. Тим паче, що навряд чи є час побути наодинці – без телефону та дітей – щоб відновитися.

Що робити? При будь якій можливості відпочивати.

Потрібно пам’ятати, – наполягає Світлана Ройз, – що війна сприяє і нашому регресу – багатьом з нас хочеться на ручки. Але “ручки” – це ми самі. І нам дуже важливо хоч на 2-5-15 хвилин робити паузи в читанні новин, і натомість обирати спілкування та турботу про себе”.

Експертка радить потроху повертати малюка до звичних занять. Якщо він починає гратися й хоч на трішки зайнятий улюбленою справою – спробуйте його підтримати у цьому. Хай і ваш, фокус дитини буде на взаємному відновленні.

За матеріалами: Telegram Першої леді Олени Зеленської

Фото: Pixabay