Як безпечно пересуватись містом під час війни: поради для батьків та дітей

Наближається час шкільного навчання і багато українських міст планують відновлювати очне навчання для дітей. Під час презентації проєкту Музею Міста “Безпечно про небезпечне” у Львові експерти надали поради щодо безпечного пересування містом для дітей.

З огляду на наближення осені постає питання безпеки дітей у сучасних реаліях як у дорозі до школи чи додому, так і під час перебування на вулицях міст у позашкільний час. Як переконані експерти, зачиняти дітей вдома – не вихід, вони повинні перебувати у своєму середовищі. Проте варто обговорити із ними завчасно можливі дії у різних ситуаціях.

Як зазначив речник ГУ ДСНС Львівщини Віталій Туровцев, батьки повинні проговорити із дітьми план на усі форс-мажори, які можуть трапитись у дорозі. За потреби, зробити це можна й в ігровій формі.

В умовах великої війни, окрім дій у стандартному наборі ситуацій, обов’язково варто обговорити, що робити під час повітряної тривоги, де б вона не застала: якщо дитина не доїхала до своєї зупинки, а транспорт зупинився через початок повітряної тривоги – розповісти про позначені укриття і як до них дійти на маршруті дитини, окрім того, як потім повернутись та сісти знову до потрібного транспорту.

Необхідно також пропрацювати із дитиною дії на випадок, якщо вона заблукала, загубила телефон, чи телефон зламався або розрядився. Обговорити, до кого дитина могла б підійти та попросити допомоги у разі потреби, а до кого звертатись взагалі не варто.

“Щоб син був у відносній безпеці та щоб запобігти своїм хвилюванням, ми встановили програми стеження за місцем знаходження дитини. І я дуже раджу батькам ними скористатись, щоб зменшити зокрема і свою тривожність”, – додає голова ГО “Батьки в дії”.

Не можна забувати також і про правила дорожнього руху: діти повинні знати, як правильно перейти дорогу, з якого боку обходити транспорт та, що не менш важливо, пам’ятати про недобросовісних водіїв, та уважно стежити за дорогою.

Окрім того, особливо зараз дітям варто намагатись уникати спілкування із незнайомими дорослими. Бо далеко не завжди можна розпізнати зловмисника за виглядом чи, як інколи думають діти, злим поглядом.

За матеріалами: zahid.espreso.tv

Фото: Pixabay