Як часто діти мають проходити медичний огляд

За даними педіатрів, дітям рекомендується проходити ретельний огляд щорічно з 10 років. Статеве дозрівання та репродуктивне здоров’я є одними з головних проблем, які хвилюють у підлітковому віці. Принаймні три щорічні відвідування лікаря підлітка повинні включати ретельний фізичний огляд від голови до ніг.

Перший повний медичний огляд у підлітків має відбутися в певний момент у віці від 11 до 14 років, другий – у середині підліткового віку або у віці від 15 до 17 років. Лікар має уважно оглянути очі, вуха, ніс, горло, рот, живіт, спину, руки та ноги. Підлітки також зазвичай обстежуються на сколіоз або викривлення хребта.

У хлопчиків оглядають статеві органи та мошонку. Дослідження геніталій у чоловіків ніколи не буває надто раннім – насправді навіть хлопчиків слід перевіряти на наявність вроджених вад. Обстеження грудей, органів малого тазу та піхви у дівчат-підлітків може розпочатися у віці від 13 до 15 років.

Дівчинку-підлітка навчать, як правильно проводити щомісячний огляд грудей. Її також можуть направити до гінеколога для майбутніх оглядів. Хлопчик-підліток навчиться правильно проводити самообстеження яєчок, щоб шукати потенційно ракові ущільнення. Деякі лікарі рекомендують хлопчикам щомісяця проводити самообстеження яєчок, починаючи з 15 років.

Вакцинація

Регулярні відвідування лікаря допомагають переконатися, що підлітки пройшли вакцинацію.  Усім підліткам потрібні три дози вакцини проти вірусу папіломи людини. Імунізація захищає від ВПЛ, найбільш поширеної причини раку шийки матки. Вакцина проти ВПЛ також запобігає раку ануса та пеніса. До 13 років підлітки також повинні бути імунізовані проти вітряної віспи, епідемічного паротиту та краснухи, менінгококового менінгіту, гепатиту серії B і гепатиту серії A.

За матеріалами: Наша мама

Фото: Pixabay