Як допомогти дітям забути про шкідливу їжу: сім правил

Цукерки, чіпси та газованка – будь-які батьки знають, що ці продукти шкідливі. Але як пояснити це дитині та навчити його харчуватися правильно. Спеціалісти виокремлюють міс правил, які допоможуть зменшити неймовірну тягу ваших дітей до солодощів та іншої некорисної смакоти.

1. Не забороняйте цукерки

Але й не варто тримати запаси в кухонних шафах. Якщо дитина повернулася з дитячого свята або дня народження з цілим пакетом солодощів, дозвольте їй з’їсти їх за столом, замість десерту. Будь-які жорсткі заходи призведуть лише до того, що заборонений плід здаватиметься тільки солодшим, в той час як ваша головна мета привчити малюка харчуватися регулярно: сніданок, обід, полуденок і вечеря. Після повноцінної їжі шкідливих дурниць хочеться вже набагато менше.

2. Подружіться із овочами та молочними продуктами

Щоб бути сильними, здоровими та веселими, ці продукти варто їсти щонайменше двічі на день. Можливо, ваші пояснення радикально не змінять смак дитини, зате вона краще зрозуміє, чому ви так цінуєте ці продукти і наполягаєте на тому, щоб вони завжди були в тарілці.

3. Не загрожуйте позбавити десерту…

…якщо дитина не буде “їсти так, як треба”. Будь-яка їжа має приносити задоволення, а не перетворюватися на винагороду.

4. Замінюйте цукор

Наприклад, шматочками фруктів чи ложкою меду, яку можна додати до натурального йогурту. Не забувайте про солодкі овочі, зокрема моркву або варений буряк. Розкажіть дитині про здорові бонуси – вітаміни, харчові волокна та корисні мікроелементи, які містяться в цих продуктах. А також регулярно пропонуйте чисту воду – жодної коли або іншої газованки на столі не має бути.

5. Придумуйте нове меню

Додавайте хрусткі овочі, нарізані кубиками чи паличками. Їх можна їсти з йогуртовим соусом, що легко замінить майонез. Грайте з солодким та соленим: ізюм або нарізані яблука в свіжому салаті допоможуть дитині краще ставитися до огірків, помідорів та інших овочів.

6. Проявіть терпіння

Ваш малюк відмовляється їсти кабачки або цвітну капусту? Цілком імовірно, що ваша донька чи син, як і всі діти від 2 до 9 років не сприймають нічого незвичного. У цей період діти взагалі не хочуть пробувати їсти щось нове. Почекайте трохи – за декілька днів запропонуйте ще раз.

7. Готуйте та їжте разом

Нехай дитина разом із вами вигадає та допоможе створити нове здорове та корисне меню: закуска, гаряче блюдо та десерт. Наполягає на смаженій картоплі? Чому ні – якщо в вашій родині її ще не їли на цьому тижні. Покажіть, як треба її чистити, розкажіть про приправи. Гордість за власні кулінарні шедеври допоможуть малюку серйозніше ставитися до того, що лежить у тарілці.

За матеріалами Elle.ua

Фото: Pixabay