Як допомогти дитині перестати боятися тварин

Майже всі діти мріють завести вдома кошеня чи цуцика, водночас буває, що малеча відчуває панічний страх перед чотирилапими. І це нормально. Діти можуть боятися тварин через будь-які причини, але це часто стає проблемою в спілкуванні з родиною чи друзями. Побороти цей страх буває складно.

Багато з нас має ірраціональні страхи. Дорослі вчаться справлятися з ними – приймати або уникати їх. Дітям також треба навчитися опановувати свій страх, і тут на допомогу мають прийти батьки. Не потрібно закривати на це очі – з’ясувавши причини страхів і допомігши з ними впоратися, ви досягнете порозуміння з дитиною

Страх, фобія чи просто неприязнь?

Насамперед, треба визначити, чи є така реакція дитини на тварин звичайним страхом перед невідомим, властивим дітям у певний період, чи це серйозна фобія, яка заважає в повсякденному житті. Наприклад, якщо під час прогулянки ви з дитиною бачите сусідського собаку, малюк може сильніше стиснути вашу руку, притиснутися до вас або зовсім відмовитися йти далі.

І серед дітей, і серед дорослих є такі, що просто не люблять тварин. Це байдужість, а не страх. Це цілком нормально, і до такої реакції дитини потрібно ставитися з повагою. Ви не можете змусити дитину полюбити тварин, і, якщо ця неприязнь не заважає її повсякденному життю, не варто акцентувати на ній увагу.

Основні причини страху

Якщо дитина вже вміє розмовляти, варто поговорити з нею про те, чому вона боїться тварин. Можливо, вона скаже не відразу, але коли щось налякало малюка, проста розмова допоможе впоратися з проблемою. Необхідно допомогти дитині навчитися відрізняти звичайні страхи від реальності, а випадковість – від закономірності. Після цього ви зможете знайти оптимальні способи боротьби зі страхами.

Перша допомога в боротьбі зі страхом

У деяких випадках дитині потрібно зустрітися віч-на-віч зі своїм страхом. Навчіть її правильно поводитися з тваринами, допоможіть отримати позитивний досвід у цій справі. Наприклад, якщо вона боїться маленьких собак – познайомте з іншою дитиною, у якої є такий собака. Так ваш малюк дізнається більше про собаку, його характер та зрозуміє, подобаються йому собаки чи ні. Спостерігаючи за собакою, взаємодіючи з ним у безпечних умовах, дитина швидко усвідомлює свої почуття.

Важливо також зрозуміти, що кожна тварина, як і людина, має свій особистий характер, це допоможе позбутися ірраціонального страху перед усіма тваринами. Повністю позбавитися від страху або фобії дуже важко, а маленькі кроки, спрямовані на це розуміння, значно полегшать страх.

За матеріалами childdevelop.com

Фото: Pixabay